Ponad dwie dekady temu marka Cervélo postawiła sobie prosty cel: projektować i konstruować najszybsze rowery na świecie oraz pomóc każdemu – zarówno mistrzom kolarstwa, jak i pasjonatom-amatorom – osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Team Sunweb


Założony w 2005 roku zespół zdobył drugie zaproszenie na Tour de France w 2012 roku, co pomogło im zapewnić sobie miejsce w World Tour. Od tego czasu Team Sunweb stał się jedną z najlepszych drużyn w peletonie, co zostało podkreślone zwycięstwem w Giro d'Italia 2017.
Sprzęt Drużyny Sunweb

Od ponad dwóch dekad Cervélo z pasją dąży do celu: uczynić każdego kolarza szybszym. Od samego początku pozostali wierni swojemu wyjątkowemu podejściu inżynieryjnemu: definiuj i mierz, testuj i udoskonalaj, a następnie buduj to, co najlepsze.

Badania Cervélo podnoszą poprzeczkę z każdym nowym modelem, dając lżejsze, sztywniejsze i bardziej aerodynamiczne rowery, które pomagają rowerzystom jechać szybciej i dalej przy mniejszym wysiłku. Nic dziwnego, że wszystkie pięć platform Cervélo - seria R (droga klasyczna), seria S (droga aero), seria P (triathlon / jazda na czas), seria C (droga długodystansowa) i seria T (tor) - konsekwentnie dominują w testach porównawczych i wygrywają nagrody przyznawane przez najbardziej cenione publikacje branżowe. Dlatego dziesiątki triathlonistów mistrzów i olimpijczyków, a także programy męskie, damskie i rozwojowe Team Sunweb, dołączają do legionów oddanych jeźdźców na całym świecie, wybierając Cervélo.