Firma Giant powstała w 1972 roku z misją: tworzyć lepsze rowery i poprawić jakość jazdy. Od samego początku wyróżniały ją innowacja i wiedza na temat produkcji.
Zaczęło się od lekkich ram chromo-molibdenowych, które pozwoliły na produkcję wysokiej jakości rowerów w przystępnej cenie, dzięki czemu rowerzyści mogli doświadczyć jazdy w zupełnie nowych warunkach. Wtedy to marka zapoczątkowała szybki rozwój w pracach projektowych z wykorzystaniem zarówno aluminium, jak i kompozytów oraz wprowadziła na rynek rower Cadex 980 C, model uważany za pierwszy atrakcyjny cenowo rower wykonany z kompozytów i dostępny dla masowego odbiorcy. Giant zrewolucjonizował także rynek zaawansowanych rowerów szosowych, wprowadzając ramę typu Compact Road. Z kolei zawieszenie Giant Maestro ustanowiło nowe standardy w dziedzinie rowerów w pełni amortyzowanych.

W ciągu minionych czterech dekad marka Giant stała się światowym liderem na rynku wysokiej jakości rowerów i akcesoriów. Wraz z ponad 12 000 partnerów detalicznych na całym świecie producent inspiruje do przeżywania rowerowej przygody wszystkich rowerzystów, począwszy od tych jeżdżących rekreacyjnie, po tych zajmujących się kolarstwem na profesjonalnym poziomie.

Rowery Giant wygrywają Mistrzostwa Świata. Zdobywają także nagrody w dziedzinie designu. Ale przede wszystkim podbijają serca rowerzystów, którzy uczynili jazdę na rowerze częścią swojego życia.