Firma Giant powstała w 1972 roku z misją: tworzyć lepsze rowery i poprawić jakość jazdy. Od samego początku wyróżniały ją innowacja i wiedza na temat produkcji.
Zaczęło się od lekkich ram chromo-molibdenowych, które pozwoliły na produkcję wysokiej jakości rowerów w przystępnej cenie, dzięki czemu rowerzyści mogli doświadczyć jazdy w zupełnie nowych warunkach. Wtedy to marka zapoczątkowała szybki rozwój w pracach projektowych z wykorzystaniem zarówno aluminium, jak i kompozytów oraz wprowadziła na rynek rower Cadex 980 C, model uważany za pierwszy atrakcyjny cenowo rower wykonany z kompozytów i dostępny dla masowego odbiorcy. Giant zrewolucjonizował także rynek zaawansowanych rowerów szosowych, wprowadzając ramę typu Compact Road. Z kolei zawieszenie Giant Maestro ustanowiło nowe standardy w dziedzinie rowerów w pełni amortyzowanych.

W ciągu minionych czterech dekad marka Giant stała się światowym liderem na rynku wysokiej jakości rowerów i akcesoriów. Wraz z ponad 12 000 partnerów detalicznych na całym świecie producent inspiruje do przeżywania rowerowej przygody wszystkich rowerzystów, począwszy od tych jeżdżących rekreacyjnie, po tych zajmujących się kolarstwem na profesjonalnym poziomie.

Rowery Giant wygrywają Mistrzostwa Świata. Zdobywają także nagrody w dziedzinie designu. Ale przede wszystkim podbijają serca rowerzystów, którzy uczynili jazdę na rowerze częścią swojego życia.

Liv

Liv to jedyna marka rowerowa dedykowana wyłącznie kobietom.
Podstawowymi celami marki są:

  • projektowanie i budowanie innowacyjnych rowerów oraz akcesoriów, które są na najwyższym poziomie, dla rowerzystek rożnych dyscyplin, o różnych umiejętnościach i różnej kondycji;
  • opracowywanie treści i programów oraz nawiązywanie współpracy, które wspierają rozwój kobiet - od wiedzy technicznej i umiejętności konserwacji rowerów, po pomysły na podróże;
  • tworzenie inkluzywnej i entuzjastycznej społeczności rowerzystek, gdzie kobiety czują się nie tylko mile widziane, ale i ważne.

Marka Liv została założona w 2008 roku przez Bonnie Tu z Giant Bicycles, kiedy nie mogła znaleźć dla siebie odpowiednich akcesoriów i rowerów. Dostrzegła szansę, by uczynić jazdę na rowerze bardziej dostępną dla kobiet.


Liv wspiera także lokalne i globalne społeczności, aby kobiety mogły w nich znaleźć wspólnotę, edukację i inspirację. Marka nawiązuje relacje z ambasadorkami, sprzedawcami i zawodniczkami na całym świecie.