Rozpocznij Sezon z prawidłową pozycją !

WZOROWA POZYCJA w STAJNI ROWEROWEJ

Wiele osób jeżdżących na rowerze zastanawia się, czy właściwie na nim „siedzi”. Czy istnieje możliwość poprawienia swojej pozycji? Czy może być wygodniej, lepiej?
Wychodząc naprzeciw naszym klientom oferujemy usługę ustawiania pozycji na rowerze – Bike Fitting. Pozycja rowerzysty ma ogromne znaczenie dla jego wygody, a także dla efektywności jazdy. Oferujemy nasze nowe studio, które pomoże właściwie dostosować pozycję na jednośladzie do oczekiwań naszych klientów. W profesjonalny sposób wykonamy pomiary statyczne oraz dynamiczne, tak aby odpowiednio ustawić wszystkie parametry w pojeździe, zgodnie z oczekiwaniami rowerzysty/kolarza/triathlonisty, z uwzględnieniem specyfiki roweru (MTB, treking, szosa, rower czasowy).

Nie wszyscy rowerzyści pragną sprawdzać granice własnych możliwości, śrubując kolejne czasy czy pokonując coraz trudniejsze odcinki. Jest duże grono rowerzystów amatorów, którzy jeżdżą na rowerach do pracy, na działkę lub wybierają się na sporadyczne, krótkie wycieczki. W takim przypadku nie jest konieczne bardzo sportowe ustawienie pozycji rowerowej, które dla mniej obeznanego użytkownika może być mało komfortowe. Tutaj najbardziej liczy się przede wszystkim wygoda. Będziemy podczas ustawiania Wzorowej Pozycji brać te preferencje pod uwagę. Bike fitting jest więc dla każdego, dla profesjonalisty, jak i dla kolarza/rowerzysty amatora.

Im bardziej pozycja na rowerze jest wyprostowana, tym bardziej komfortowo czujemy się w trakcie jazdy. Jednak te niższe, pochylone pozycje są nie tylko lepsze z punktu widzenia aerodynamiki, ale również zdrowia. Przeniesienie ciężaru w większym stopniu na przednie partie ciała, czyli ramiona i nadgarstki, pozwoli odciążyć kręgosłup. Może nas to uchronić przed bólami pleców czy karku, towarzyszącym długim wycieczkom/treningom.
Jest wiele czynników wpływających na nasze ciało podczas jazdy na rowerze. Naszym zadaniem jest właściwie dobrać pozycję na pojeździe, by zminimalizować „niewygodę”, a jednocześnie pomóc w efektywnym przekazywaniu mocy w napęd jednośladu przy zmniejszeniu oporów powstających podczas jazdy.

Pomagamy w właściwym doborze osprzętu do roweru. Pozycja na rowerze jest uzależniona od właściwego doboru pedałów, kierownicy, siodełka czy długości korb. Jesteśmy tu po to, by Wam pomóc!

Co obejmuje Bike Fitting:
 1. Wywiad dotyczący oczekiwań, charakteru wykorzystania roweru, obciążeń treningowych, przebytych kontuzji. Jakie kolarz/rowerzysta ma subiektywne odczucia podczas jazdy na rowerze (bóle, odrętwienia lub inne dyskomfortowe odczucia).
 2. Analizę biomechaniki rowerzysty – indywidualnych fizycznych parametrów rowerzysty/kolarza
 3. Rozmieszczenie markerów LED na ciele rowerzysty.
 4. Pomiar dynamiczny na rowerze.
 5. Korekta pozycji oraz ciągły monitoring wprowadzonych zmian.
 6. Właściwe ustawienie bloków w butach.
 7. Oferujemy wykonanie profesjonalnych wkładek do butów (opcja dodatkowo płatna)
 8. Opracowanie raportu ustawień pozycji i roweru oraz ich omówienie i zaproponowanie właściwego doboru osprzętu. 

CENNIK USŁUGI BIKE FITTINGU:
 •  Bike Fitting – 665 PLN
 • Druga wizyta (Ustawienie kolejnego roweru  350 PLN)
 • Wykonanie profesjonalnej wkładki do butów Super Feet Custom Carbon  325 PLN

OFERTA SPECJALNA DLA KLIENTÓW WZOROWEJ POZYCJI W STAJNI ROWEROWEJ:

 • Upust promocyjny na osprzęt rowerowy, zaproponowany do wymiany podczas Bike Fittingu  – 5%
 • Upust promocyjny na akcesoria np. kaski, buty  oferowane w sklepie Stajnia Rowerowa – 10%
 • Specjalne promocje przygotowane dla klientów, wysyłane drogą mailową lub SMS-ową.

Naszym fitterem jest Marcin Słoma – kolarz wyczynowy, trener kolarstwa, triathlonu, pięcioboju oraz biegu. Od wielu lat współpracuje z czołowymi polskimi zawodnikami wyczynowymi, m. in. z Marią Cześnik, dwukrotną uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w triathlonie, jedynym Polskim zawodnikiem legitymującym się zwycięstwem w Pucharze Świata ITU. Trener Mistrzów Polski oraz medalistów Mistrzostw Polski w triatlonie i pięcioboju, a także Kadry Polski Triatlonu w roku 2013. Pracuje także z wieloma sportowcami-amatorami, chcącymi poprawić swoje osiągnięcia sportowe. W 2019 r. Dyrektor Sportowy Kobiecej grupy kolarskiej Mazowsze Serce Polski. Swoje doświadczenia, jako wciąż aktywny kolarz i trener, wykorzystuje przy Bike Fittingu w Stajni Rowerowej, dbając o to, by przy pomocy najnowocześniejszych narzędzi wspomóc Państwa przy ustawianiu maksymalnie dogodnej pozycji na rowerze oraz w doborze właściwego sprzętu.