Orkiestra z Chmielnej

19 listopada (piątek) odbył się w Stajni koncert Orkiestry z Chmielnej.

Orkiestra z Chmielnej prezentuje oryginalny warszawski folklor w muzyce i w gwarze. Zespół zagrał tanga, fokstroty i walczyki, jak również szlagiery sprzed lat i szemrane opowieści muzyczne.


Piosenki dawnej Warszawy przetrwały próbę czasu i nadal są entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność warszawską i nie tylko. 
Podczas koncertów słuchacze często podśpiewują wraz z zespołem: "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Czy tutaj mieszka Panna Agnieszka", "Czerwony autobus", "Panna Andzia ma wychodne" czy "Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka".

Mirosław Henryk Kalisiewicz & Dekokt

22 października wystąpił u nas Mirosław Henryk Kalisiewicz wraz ze swoim zespołem Dekokt.

Mirosław Henryk Kalisiewicz to postać niebanalna. Na co dzień jest prezesem poważnej firmy, natomiast po godzinach gra na gitarze, śpiewa i komponuje. Jak sam mówi, występując na scenie, spełnia swoje młodzieńcze marzenia.

Zespół Dekokt – którego nazwa odnosi się do staropolskiego określenia leczniczego wywaru z ziół – zaserwuje nam poetycki pop-rock oraz anti-age music, czyli muzykę, która nigdy się nie starzeje i jest lekarstwem dla duszy.

Zachęcamy do odwiedzenia strony artysty na Facebooku oraz obejrzenia występu zespołu poniżej.

Koncert zespołu Blues Time

16 września (czwartek) o godz. 19:30 w ramach cyklu "Stajnia Kulturalnie" odbył się u nas już drugi koncert bluesowy. Tym razem na naszej scenie pojawił się warszawski zespół Blues Time. Grupa zaprezentowała różnorodny, w dużym stopniu oparty na improwizacji repertuar, oprócz bluesa zawierający również m.in. elementy muzyki country czy boogie.
Widać było wyraźnie, że muzycy świetnie czują się na scenie – od żywiołowych riffów na rozmaitych instrumentach, po zabawiającego anegdotami publiczność wokalistę Zbyszka Jędrzejczyka.
Występ został znakomicie przyjęty przez widownię – tak znakomicie, że zespół zagrał aż cztery bisy!
Był to ponadto pierwszy z naszego cyklu “Stajnia Kulturalnie” koncert, który został objęty Honorowym Patronatem Wójta Gminy Stare Babice. Jest nam z tego powodu niezmiernie miło i mamy nadzieję, że to zaledwie początek dalszej współpracy.
Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia z koncertu.

Koncert zespołu Beerokracja Project

15 lipca odbył się w Stajni Rowerowej kolejny koncert, tym razem zespołu Beerokracja Project. Można było na nim usłyszeć utwory oraz muzykę improwizowaną spod znaku bluesa.
Beerokrację Project tworzą doświadczeni muzycy warszawskiego środowiska bluesowego i jazzowego, którzy na codzień grają w takich zespołach jak Blues Junkers, Taylor Moore Band, Blues Fellows i wielu innych formacjach. Podstawę repertuaru zespołu stanowi autorski program wokalisty i pianisty Stanisława Piętki, który w swoim klimacie może być kojarzony z niektórymi utworami Van Morrisona czy Johna Mayalla. Jego program został wzbogacony kilkoma standardami muzyki jazzowej, granymi w stylistyce bluesowej, co ciekawie rozbudowało muzyczną propozycję Beerokracji Project.

Koncert zespołu Jaśmin

26 czerwca odbył się w Stajni Rowerowej wyjątkowy koncert zespołu Jaśmin.

Jaśmin to projekt, który rozkwitł na początku bieżącego roku (a więc bardzo niedawno!) i zrodził się ze współpracy dwóch kobiet: Agaty Gałach – aktorki i wokalistki musicalowej oraz Karoliny Sienkiewicz – skrzypaczki i kompozytorki, którą niektórzy z Was poznali już jako część Kwartetu AMOK. Jaśmin to subtelna muzyka elektroniczna połączona z klasycznym instrumentarium, takim jak skrzypce, altówka i wiolonczela. Jaśminowe piosenki mają ciekawą harmonię, a nowoczesne brzmienia elektroniczne przeplatają się z różnymi barwami głosu Agaty. Poniżej możecie obejrzeć teledysk do jednego z utworów zespołu.


AMOK w Stajni Rowerowej

23 października w Stajni Rowerowej miał miejsce występ kwartetu smyczkowego AMOK. Był to przepiękny koncert, podczas którego usłyszeliśmy oryginalne aranżacje z obszaru muzyki rozrywkowej oraz filmowej. Znalazły się wśród nich utwory z takich filmów, jak "Różowa Pantera" czy "Śniadanie u Tiffany'ego", jak również piosenki Michaela Jacksona i Led Zeppelin. Występ spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. Mamy nadzieję, że nie był to ostatni raz, gdy gościliśmy u nas ten zespół!

AMOK to kwartet smyczkowy, który tworzą Karolina, Oliwia, Maria i Justyna. Ich zespół zajmuje się działalnością koncertową, edukacyjną oraz rozrywkową. Nazwa kwartetu ma znaczenie dwojakie: po pierwsze, jest to akronim, na który składają się słowa "Artystki, Matki, Organizatorki, Kobiety". Ponadto, jak same tłumaczą, AMOK to stan silnych emocji, euforii, zapamiętanie się w czymś — stan umysłu, który idealnie odzwierciedla ich zespół. Jak mówią, muzyka jest tym, co odrywa je od codzienności, pozwala im wyrazić siebie i swoje emocje. Poprzez swoją działalność chcą dzielić się swoją pasją z tymi, którzy chcą spędzić twórczo wolny czas, posłuchać różnych rodzajów muzyki oraz doświadczyć, czym jest muzyczny AMOK.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej zespołu.


Koncert Trio Jerzego Filara

3 października w naszym sklepie odbył się koncert Jerzego Filara z zespołem. Artysta promował swój najnowszy album "Dwie Dusze", stworzony wspólnie z Jackiem Cyganem.

Jerzy Filar to muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek spod znaku Krainy Łagodności i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana.

Trio Jerzy Filar wystąpiło w składzie:

  • Jerzy Filar – śpiew, gitara, harmonijka ustna;
  • Andrzej Kwiatek Kwiatkowski – perkusja, akordeon;
  • Piotr Engwert – gitara basowa

Koncert utrzymany w klimacie piosenki poetyckiej i ballady, poprowadzony przez muzyka z humorem, spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony publiczności. Usłyszeć można było kompozycje Jerzego Filara do tekstów Jacka Cygana i Andrzeja Poniedzielskiego, jak również najbardziej znane utwory z repertuaru zespołu Nasza Basia Kochana – m.in. "Samba Sikoreczka", "Za szybą (...całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę)" oraz piosenki ze wspomnianego premierowego autorskiego albumu "Dwie Dusze".


Koncert We3 w Stajni Rowerowej

26 czerwca mieliśmy przyjemność gościć u nas trio jazzowe We3, w skład którego wchodzą Karol Szymanowski, Wojciech Milewski oraz Grzegorz Nadolny. Muzycy swoje charakterystyczne brzmienie zawdzięczają nietypowemu zestawieniu instrumentów: wibrafonu, harmonijki chromatycznej i kontrabasu. Zespół zaprezentował przede wszystkim klasykę muzyki jazzowej, ale obecne były również blues i bossa nova, a wszystko to w autorskich aranżacjach. To był wspaniały koncert, którego długo nie zapomnimy.

Było to zaledwie pierwsze z muzycznych wydarzeń, które planujemy w Stajni Rowerowej. Po wakacjach wracamy z kolejnymi koncertami, więc jeśli nie chcecie ich przegapić, śledźcie naszą stronę na Facebooku!


"Dekalog Wartości"

Prezentacja Książki "Dekalog Wartości" oraz filmu Autorstwa Pani Agnieszki Pietruszki.

Dekalog wartości – Co w życiu jest naprawdę ważne?  Na to pytanie odpowiadaliśmy podczas spotkania z kobietą, która miała odwagę zmienić swoje życie. Podróżuje po świecie, odkrywa ludzi, o których warto opowiedzieć. Agnieszka Pietruszka poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak odnaleźć siebie we współczesnym świecie, kim jesteśmy, co robimy, dokąd zmierzamy, czy są wartości ponadczasowe – pyta o to ludzi z różnych kultur. Wszystko w otoczeniu rumaków w Stajni Rowerowej przy grillu i świetnym Prosecco.