Koncert zespołu Beerokracja Project

Już 15 lipca (czwartek) o godz. 19:30 odbędzie się w Stajni Rowerowej kolejny koncert! Tym razem na naszej scenie pojawi się zespół Beerokracja Project, który wykona utwory oraz muzykę improwizowaną spod znaku bluesa.
Beerokrację Project tworzą doświadczeni muzycy warszawskiego środowiska bluesowego i jazzowego, którzy na codzień grają w takich zespołach jak Blues Junkers, Taylor Moore Band, Blues Fellows i wielu innych formacjach. Podstawę repertuaru zespołu stanowi autorski program wokalisty i pianisty Stanisława Piętki, który w swoim klimacie może być kojarzony z niektórymi utworami Van Morrisona czy Johna Mayalla. Jego program został wzbogacony kilkoma standardami muzyki jazzowej, granymi w stylistyce bluesowej, co ciekawie rozbudowało muzyczną propozycję Beerokracji Project. Koncert spodoba się słuchaczom ceniącym oryginalny, autorski program i sporą dawkę muzyki improwizowanej.
Bilety w cenie 40 zł można nabyć na miejscu oraz w naszym sklepie internetowym. W cenę wchodzi tradycyjnie poczęstunek oraz lampka wina.

Koncert zespołu Jaśmin

26 czerwca (sobota) o godz. 18:00 odbył się w Stajni Rowerowej wyjątkowy koncert zespołu Jaśmin.

Jaśmin to projekt, który rozkwitł na początku bieżącego roku (a więc bardzo niedawno!) i zrodził się ze współpracy dwóch kobiet: Agaty Gałach – aktorki i wokalistki musicalowej oraz Karoliny Sienkiewicz – skrzypaczki i kompozytorki, którą niektórzy z Was poznali już jako część Kwartetu AMOK. Jaśmin to subtelna muzyka elektroniczna połączona z klasycznym instrumentarium, takim jak skrzypce, altówka i wiolonczela. Jaśminowe piosenki mają ciekawą harmonię, a nowoczesne brzmienia elektroniczne przeplatają się z różnymi barwami głosu Agaty. Poniżej możecie obejrzeć teledysk do jednego z utworów zespołu.


AMOK w Stajni Rowerowej

23 października w Stajni Rowerowej miał miejsce występ kwartetu smyczkowego AMOK. Był to przepiękny koncert, podczas którego usłyszeliśmy oryginalne aranżacje z obszaru muzyki rozrywkowej oraz filmowej. Znalazły się wśród nich utwory z takich filmów, jak "Różowa Pantera" czy "Śniadanie u Tiffany'ego", jak również piosenki Michaela Jacksona i Led Zeppelin. Występ spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. Mamy nadzieję, że nie był to ostatni raz, gdy gościliśmy u nas ten zespół!

AMOK to kwartet smyczkowy, który tworzą Karolina, Oliwia, Maria i Justyna. Ich zespół zajmuje się działalnością koncertową, edukacyjną oraz rozrywkową. Nazwa kwartetu ma znaczenie dwojakie: po pierwsze, jest to akronim, na który składają się słowa "Artystki, Matki, Organizatorki, Kobiety". Ponadto, jak same tłumaczą, AMOK to stan silnych emocji, euforii, zapamiętanie się w czymś — stan umysłu, który idealnie odzwierciedla ich zespół. Jak mówią, muzyka jest tym, co odrywa je od codzienności, pozwala im wyrazić siebie i swoje emocje. Poprzez swoją działalność chcą dzielić się swoją pasją z tymi, którzy chcą spędzić twórczo wolny czas, posłuchać różnych rodzajów muzyki oraz doświadczyć, czym jest muzyczny AMOK.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej zespołu.


Koncert Trio Jerzego Filara

3 października w naszym sklepie odbył się koncert Jerzego Filara z zespołem. Artysta promował swój najnowszy album "Dwie Dusze", stworzony wspólnie z Jackiem Cyganem.

Jerzy Filar to muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek spod znaku Krainy Łagodności i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana.

Trio Jerzy Filar wystąpiło w składzie:

  • Jerzy Filar – śpiew, gitara, harmonijka ustna;
  • Andrzej Kwiatek Kwiatkowski – perkusja, akordeon;
  • Piotr Engwert – gitara basowa

Koncert utrzymany w klimacie piosenki poetyckiej i ballady, poprowadzony przez muzyka z humorem, spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony publiczności. Usłyszeć można było kompozycje Jerzego Filara do tekstów Jacka Cygana i Andrzeja Poniedzielskiego, jak również najbardziej znane utwory z repertuaru zespołu Nasza Basia Kochana – m.in. "Samba Sikoreczka", "Za szybą (...całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę)" oraz piosenki ze wspomnianego premierowego autorskiego albumu "Dwie Dusze".


Koncert We3 w Stajni Rowerowej

26 czerwca mieliśmy przyjemność gościć u nas trio jazzowe We3, w skład którego wchodzą Karol Szymanowski, Wojciech Milewski oraz Grzegorz Nadolny. Muzycy swoje charakterystyczne brzmienie zawdzięczają nietypowemu zestawieniu instrumentów: wibrafonu, harmonijki chromatycznej i kontrabasu. Zespół zaprezentował przede wszystkim klasykę muzyki jazzowej, ale obecne były również blues i bossa nova, a wszystko to w autorskich aranżacjach. To był wspaniały koncert, którego długo nie zapomnimy.

Było to zaledwie pierwsze z muzycznych wydarzeń, które planujemy w Stajni Rowerowej. Po wakacjach wracamy z kolejnymi koncertami, więc jeśli nie chcecie ich przegapić, śledźcie naszą stronę na Facebooku!


"Dekalog Wartości"

Prezentacja Książki "Dekalog Wartości" oraz filmu Autorstwa Pani Agnieszki Pietruszki.

Dekalog wartości – Co w życiu jest naprawdę ważne?  Na to pytanie odpowiadaliśmy podczas spotkania z kobietą, która miała odwagę zmienić swoje życie. Podróżuje po świecie, odkrywa ludzi, o których warto opowiedzieć. Agnieszka Pietruszka poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak odnaleźć siebie we współczesnym świecie, kim jesteśmy, co robimy, dokąd zmierzamy, czy są wartości ponadczasowe – pyta o to ludzi z różnych kultur. Wszystko w otoczeniu rumaków w Stajni Rowerowej przy grillu i świetnym Prosecco.