Świąteczny koncert Kwartetu AMOK

Po długiej przerwie nareszcie reaktywowaliśmy nasz cykl Stajnia Kulturalnie! Po raz kolejny wystąpił u nas Kwartet AMOK, tym razem z repertuarem o tematyce świątecznej. Usłyszeliśmy zatem klasyczne polskie kolędy, jak i inne utwory świąteczne.

Był to przepiękny koncert, publiczność dopisała i wszyscy spędzili wyjątkowy wieczór.

AMOK to kwartet smyczkowy, który tworzą Karolina, Oliwia, Maria i Justyna. Ich zespół zajmuje się działalnością koncertową, edukacyjną oraz rozrywkową. Amok w ich rozumieniu to stan silnych emocji, euforii, zapamiętanie się w czymś — stan umysłu, który idealnie odzwierciedla ich zespół. Jak mówią, muzyka jest tym, co odrywa je od codzienności, pozwala im wyrazić siebie i swoje emocje. Poprzez swoją działalność chcą dzielić się swoją pasją z tymi, którzy szukają drogi rozwoju artystycznego, chcą pięknie przeżyć ważne dla siebie wydarzenia, czy po prostu spędzić twórczo wolny czas.
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Kwartetu oraz do obserwowania wydarzenia na Facebooku.


Koncert został objęty Honorowym Patronatem Wójta Gminy Stare Babice.

Orkiestra z Chmielnej

19 listopada (piątek) odbył się w Stajni koncert Orkiestry z Chmielnej.

Orkiestra z Chmielnej prezentuje oryginalny warszawski folklor w muzyce i w gwarze. Zespół zagrał tanga, fokstroty i walczyki, jak również szlagiery sprzed lat i szemrane opowieści muzyczne.


Piosenki dawnej Warszawy przetrwały próbę czasu i nadal są entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność warszawską i nie tylko. 
Podczas koncertów słuchacze często podśpiewują wraz z zespołem: "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Czy tutaj mieszka Panna Agnieszka", "Czerwony autobus", "Panna Andzia ma wychodne" czy "Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka".

Mirosław Henryk Kalisiewicz & Dekokt

22 października wystąpił u nas Mirosław Henryk Kalisiewicz wraz ze swoim zespołem Dekokt.

Mirosław Henryk Kalisiewicz to postać niebanalna. Na co dzień jest prezesem poważnej firmy, natomiast po godzinach gra na gitarze, śpiewa i komponuje. Jak sam mówi, występując na scenie, spełnia swoje młodzieńcze marzenia.

Zespół Dekokt – którego nazwa odnosi się do staropolskiego określenia leczniczego wywaru z ziół – zaserwuje nam poetycki pop-rock oraz anti-age music, czyli muzykę, która nigdy się nie starzeje i jest lekarstwem dla duszy.

Zachęcamy do odwiedzenia strony artysty na Facebooku oraz obejrzenia występu zespołu poniżej.

Koncert zespołu Blues Time

16 września (czwartek) o godz. 19:30 w ramach cyklu "Stajnia Kulturalnie" odbył się u nas już drugi koncert bluesowy. Tym razem na naszej scenie pojawił się warszawski zespół Blues Time. Grupa zaprezentowała różnorodny, w dużym stopniu oparty na improwizacji repertuar, oprócz bluesa zawierający również m.in. elementy muzyki country czy boogie.
Widać było wyraźnie, że muzycy świetnie czują się na scenie – od żywiołowych riffów na rozmaitych instrumentach, po zabawiającego anegdotami publiczność wokalistę Zbyszka Jędrzejczyka.
Występ został znakomicie przyjęty przez widownię – tak znakomicie, że zespół zagrał aż cztery bisy!
Był to ponadto pierwszy z naszego cyklu “Stajnia Kulturalnie” koncert, który został objęty Honorowym Patronatem Wójta Gminy Stare Babice. Jest nam z tego powodu niezmiernie miło i mamy nadzieję, że to zaledwie początek dalszej współpracy.
Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia z koncertu.

Koncert zespołu Beerokracja Project

15 lipca odbył się w Stajni Rowerowej kolejny koncert, tym razem zespołu Beerokracja Project. Można było na nim usłyszeć utwory oraz muzykę improwizowaną spod znaku bluesa.
Beerokrację Project tworzą doświadczeni muzycy warszawskiego środowiska bluesowego i jazzowego, którzy na codzień grają w takich zespołach jak Blues Junkers, Taylor Moore Band, Blues Fellows i wielu innych formacjach. Podstawę repertuaru zespołu stanowi autorski program wokalisty i pianisty Stanisława Piętki, który w swoim klimacie może być kojarzony z niektórymi utworami Van Morrisona czy Johna Mayalla. Jego program został wzbogacony kilkoma standardami muzyki jazzowej, granymi w stylistyce bluesowej, co ciekawie rozbudowało muzyczną propozycję Beerokracji Project.

Koncert zespołu Jaśmin

26 czerwca odbył się w Stajni Rowerowej wyjątkowy koncert zespołu Jaśmin.

Jaśmin to projekt, który rozkwitł na początku bieżącego roku (a więc bardzo niedawno!) i zrodził się ze współpracy dwóch kobiet: Agaty Gałach – aktorki i wokalistki musicalowej oraz Karoliny Sienkiewicz – skrzypaczki i kompozytorki, którą niektórzy z Was poznali już jako część Kwartetu AMOK. Jaśmin to subtelna muzyka elektroniczna połączona z klasycznym instrumentarium, takim jak skrzypce, altówka i wiolonczela. Jaśminowe piosenki mają ciekawą harmonię, a nowoczesne brzmienia elektroniczne przeplatają się z różnymi barwami głosu Agaty. Poniżej możecie obejrzeć teledysk do jednego z utworów zespołu.


AMOK w Stajni Rowerowej

23 października w Stajni Rowerowej miał miejsce występ kwartetu smyczkowego AMOK. Był to przepiękny koncert, podczas którego usłyszeliśmy oryginalne aranżacje z obszaru muzyki rozrywkowej oraz filmowej. Znalazły się wśród nich utwory z takich filmów, jak "Różowa Pantera" czy "Śniadanie u Tiffany'ego", jak również piosenki Michaela Jacksona i Led Zeppelin. Występ spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. Mamy nadzieję, że nie był to ostatni raz, gdy gościliśmy u nas ten zespół!

AMOK to kwartet smyczkowy, który tworzą Karolina, Oliwia, Maria i Justyna. Ich zespół zajmuje się działalnością koncertową, edukacyjną oraz rozrywkową. Nazwa kwartetu ma znaczenie dwojakie: po pierwsze, jest to akronim, na który składają się słowa "Artystki, Matki, Organizatorki, Kobiety". Ponadto, jak same tłumaczą, AMOK to stan silnych emocji, euforii, zapamiętanie się w czymś — stan umysłu, który idealnie odzwierciedla ich zespół. Jak mówią, muzyka jest tym, co odrywa je od codzienności, pozwala im wyrazić siebie i swoje emocje. Poprzez swoją działalność chcą dzielić się swoją pasją z tymi, którzy chcą spędzić twórczo wolny czas, posłuchać różnych rodzajów muzyki oraz doświadczyć, czym jest muzyczny AMOK.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej zespołu.


Koncert Trio Jerzego Filara

3 października w naszym sklepie odbył się koncert Jerzego Filara z zespołem. Artysta promował swój najnowszy album "Dwie Dusze", stworzony wspólnie z Jackiem Cyganem.

Jerzy Filar to muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek spod znaku Krainy Łagodności i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana.

Trio Jerzy Filar wystąpiło w składzie:

  • Jerzy Filar – śpiew, gitara, harmonijka ustna;
  • Andrzej Kwiatek Kwiatkowski – perkusja, akordeon;
  • Piotr Engwert – gitara basowa

Koncert utrzymany w klimacie piosenki poetyckiej i ballady, poprowadzony przez muzyka z humorem, spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony publiczności. Usłyszeć można było kompozycje Jerzego Filara do tekstów Jacka Cygana i Andrzeja Poniedzielskiego, jak również najbardziej znane utwory z repertuaru zespołu Nasza Basia Kochana – m.in. "Samba Sikoreczka", "Za szybą (...całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę)" oraz piosenki ze wspomnianego premierowego autorskiego albumu "Dwie Dusze".


Koncert We3 w Stajni Rowerowej

26 czerwca mieliśmy przyjemność gościć u nas trio jazzowe We3, w skład którego wchodzą Karol Szymanowski, Wojciech Milewski oraz Grzegorz Nadolny. Muzycy swoje charakterystyczne brzmienie zawdzięczają nietypowemu zestawieniu instrumentów: wibrafonu, harmonijki chromatycznej i kontrabasu. Zespół zaprezentował przede wszystkim klasykę muzyki jazzowej, ale obecne były również blues i bossa nova, a wszystko to w autorskich aranżacjach. To był wspaniały koncert, którego długo nie zapomnimy.

Było to zaledwie pierwsze z muzycznych wydarzeń, które planujemy w Stajni Rowerowej. Po wakacjach wracamy z kolejnymi koncertami, więc jeśli nie chcecie ich przegapić, śledźcie naszą stronę na Facebooku!


"Dekalog Wartości"

Prezentacja Książki "Dekalog Wartości" oraz filmu Autorstwa Pani Agnieszki Pietruszki.

Dekalog wartości – Co w życiu jest naprawdę ważne?  Na to pytanie odpowiadaliśmy podczas spotkania z kobietą, która miała odwagę zmienić swoje życie. Podróżuje po świecie, odkrywa ludzi, o których warto opowiedzieć. Agnieszka Pietruszka poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak odnaleźć siebie we współczesnym świecie, kim jesteśmy, co robimy, dokąd zmierzamy, czy są wartości ponadczasowe – pyta o to ludzi z różnych kultur. Wszystko w otoczeniu rumaków w Stajni Rowerowej przy grillu i świetnym Prosecco.