AMOK w Stajni Rowerowej

23 października w Stajni Rowerowej miał miejsce występ kwartetu smyczkowego AMOK. Był to przepiękny koncert, podczas którego usłyszeliśmy oryginalne aranżacje z obszaru muzyki rozrywkowej oraz filmowej. Znalazły się wśród nich utwory z takich filmów, jak "Różowa Pantera" czy "Śniadanie u Tiffany'ego", jak również piosenki Michaela Jacksona i Led Zeppelin. Występ spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. Mamy nadzieję, że nie był to ostatni raz, gdy gościliśmy u nas ten zespół!

AMOK to kwartet smyczkowy, który tworzą Karolina, Oliwia, Maria i Justyna. Ich zespół zajmuje się działalnością koncertową, edukacyjną oraz rozrywkową. Nazwa kwartetu ma znaczenie dwojakie: po pierwsze, jest to akronim, na który składają się słowa "Artystki, Matki, Organizatorki, Kobiety". Ponadto, jak same tłumaczą, AMOK to stan silnych emocji, euforii, zapamiętanie się w czymś — stan umysłu, który idealnie odzwierciedla ich zespół. Jak mówią, muzyka jest tym, co odrywa je od codzienności, pozwala im wyrazić siebie i swoje emocje. Poprzez swoją działalność chcą dzielić się swoją pasją z tymi, którzy chcą spędzić twórczo wolny czas, posłuchać różnych rodzajów muzyki oraz doświadczyć, czym jest muzyczny AMOK.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej zespołu.

Koncert Trio Jerzego Filara

3 października w naszym sklepie odbył się koncert Jerzego Filara z zespołem. Artysta promował swój najnowszy album "Dwie Dusze", stworzony wspólnie z Jackiem Cyganem.

Jerzy Filar to muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek spod znaku Krainy Łagodności i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana.

Trio Jerzy Filar wystąpiło w składzie:

  • Jerzy Filar – śpiew, gitara, harmonijka ustna;
  • Andrzej Kwiatek Kwiatkowski – perkusja, akordeon;
  • Piotr Engwert – gitara basowa

Koncert utrzymany w klimacie piosenki poetyckiej i ballady, poprowadzony przez muzyka z humorem, spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony publiczności. Usłyszeć można było kompozycje Jerzego Filara do tekstów Jacka Cygana i Andrzeja Poniedzielskiego, jak również najbardziej znane utwory z repertuaru zespołu Nasza Basia Kochana – m.in. "Samba Sikoreczka", "Za szybą (...całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę)" oraz piosenki ze wspomnianego premierowego autorskiego albumu "Dwie Dusze".

Koncert We3 w Stajni Rowerowej

26 czerwca mieliśmy przyjemność gościć u nas trio jazzowe We3, w skład którego wchodzą Karol Szymanowski, Wojciech Milewski oraz Grzegorz Nadolny. Muzycy swoje charakterystyczne brzmienie zawdzięczają nietypowemu zestawieniu instrumentów: wibrafonu, harmonijki chromatycznej i kontrabasu. Zespół zaprezentował przede wszystkim klasykę muzyki jazzowej, ale obecne były również blues i bossa nova, a wszystko to w autorskich aranżacjach. To był wspaniały koncert, którego długo nie zapomnimy.

Było to zaledwie pierwsze z muzycznych wydarzeń, które planujemy w Stajni Rowerowej. Po wakacjach wracamy z kolejnymi koncertami, więc jeśli nie chcecie ich przegapić, śledźcie naszą stronę na Facebooku!

"Dekalog Wartości"

Prezentacja Książki "Dekalog Wartości" oraz filmu Autorstwa Pani Agnieszki Pietruszki.

Dekalog wartości – Co w życiu jest naprawdę ważne?  Na to pytanie odpowiadaliśmy podczas spotkania z kobietą, która miała odwagę zmienić swoje życie. Podróżuje po świecie, odkrywa ludzi, o których warto opowiedzieć. Agnieszka Pietruszka poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak odnaleźć siebie we współczesnym świecie, kim jesteśmy, co robimy, dokąd zmierzamy, czy są wartości ponadczasowe – pyta o to ludzi z różnych kultur. Wszystko w otoczeniu rumaków w Stajni Rowerowej przy grillu i świetnym Prosecco.