Stajnia Rowerowa zaprasza na koncert Jerzego Filara, który odbędzie się 3 października w naszym sklepie. Artysta będzie promował swój najnowszy album "Dwie Dusze", stworzony wspólnie z Jackiem Cyganem.

Jerzy Filar to muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek spod znaku Krainy Łagodności i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana.

Wystąpi Trio Jerzy Filar w składzie:

  • Jerzy Filar – śpiew, gitara, harmonijka ustna;
  • Andrzej Kwiatek Kwiatkowski – perkusja, akordeon;
  • Piotr Engwert – gitara basowa

Gościnnie zaśpiewa również pies wabiący się Fado.

Koncert utrzymany będzie w klimacie piosenki poetyckiej i ballady, prowadzony z humorem, zwykle ze znakomitym udziałem publiczności. Usłyszymy kompozycje Jerzego Filara do tekstów Jacka Cygana i Andrzeja Poniedzielskiego, jak również najbardziej znane utwory z repertuaru zespołu Nasza Basia Kochana – m.in. "Samba Sikoreczka", "Za szybą (...całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę)", jak również piosenki ze wspomnianego premierowego autorskiego albumu "Dwie Dusze".

Koncert rozpocznie się o godz. 18:00. Bilety można nabyć stacjonarnie oraz w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy!

26 czerwca mieliśmy przyjemność gościć u nas trio jazzowe We3, w skład którego wchodzą Karol Szymanowski, Wojciech Milewski oraz Grzegorz Nadolny. Muzycy swoje charakterystyczne brzmienie zawdzięczają nietypowemu zestawieniu instrumentów: wibrafonu, harmonijki chromatycznej i kontrabasu. Zespół zaprezentował przede wszystkim klasykę muzyki jazzowej, ale obecne były również blues i bossa nova, a wszystko to w autorskich aranżacjach. To był wspaniały koncert, którego długo nie zapomnimy.

Było to zaledwie pierwsze z muzycznych wydarzeń, które planujemy w Stajni Rowerowej. Po wakacjach wracamy z kolejnymi koncertami, więc jeśli nie chcecie ich przegapić, śledźcie naszą stronę na Facebooku!

"Dekalog Wartości"

Prezentacja Książki "Dekalog Wartości" oraz filmu Autorstwa Pani Agnieszki Pietruszki.

Dekalog wartości – Co w życiu jest naprawdę ważne?  Na to pytanie odpowiadaliśmy podczas spotkania z kobietą, która miała odwagę zmienić swoje życie. Podróżuje po świecie, odkrywa ludzi, o których warto opowiedzieć. Agnieszka Pietruszka poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak odnaleźć siebie we współczesnym świecie, kim jesteśmy, co robimy, dokąd zmierzamy, czy są wartości ponadczasowe – pyta o to ludzi z różnych kultur. Wszystko w otoczeniu rumaków w Stajni Rowerowej przy grillu i świetnym Prosecco.