KROSS to fascynująca opowieść o firmie i wizjonerze Zbigniewie Sosnowskim, który 30 lat temu postanowił zarazić Polaków miłością do rowerów.

Na początku lat 90-tych nie każde przedsięwzięcie było skazane na sukces. Zbigniew Sosnowski postanowił spróbować i otworzył sklep rowerowy w Przasnyszu; wiedział, że w następnych dekadach rower będzie nierozłączną częścią codziennego życia Polaków. Przez lata ciężkiej pracy i długofalowej wiary w to, że każdy może być rowerzystą, przekształcił Kross z małego sklepu rowerowego w czołowego producenta jednośladów w Europie.

Przyglądając się tej historii bardziej szczegółowo dynamiczny rozwój firmy nastąpił w roku 2000, kiedy w Przasnyszu powstał nowoczesny zakładu produkcyjny, z rozwiązaniami informatycznymi najnowszej generacji zapewniającymi optymalne zarządzanie montażem i składowaniem rowerów. To przedsięwzięcie pozwoliło na zakotwiczenie naszej produkcji w Polsce i dynamiczny rozwój firmy. Nowa jakość, wzory, ramy i komponenty pozwoliły Kross stać się konkurencją dla zaawansowanych technologicznie, popularnych na całym świecie firm produkujących rowery.