Marka Colnago została założona w latach 50. przez młodego pasjonata rowerów, Ernesta Colnago.
Ernesto swoją pierwszą pracę w fabryce rowerów rozpoczął już w wieku 13 lat. Kolejnymi krokami było otwarcie własnego sklepu, a następnie konstrukcja własnych modeli.

Dzięki swoim zdolnościom i pasji Ernesto w latach 70. był już nie zwyczajnym mechanikiem, a prawdziwym konstruktorem.

Dzięki kolejnym sukcesom w 1974 r. Colnago zostało oficjalnie wprowadzone do świata profesjonalnego kolarstwa.

Marka ma na koncie takie sukcesy, jak opatentowanie pierwszego roweru w pełni karbonowego czy pierwszego roweru wyścigowego z hamulcami tarczowymi.

Colnago po dziś dzień pozostaje jednym z czołowych innowatorów w branży. Ernesto nadal zarządza fabryką swojej marki, nieustannie opracowując nowe koncepcje i dbając o każdy detal, by ich produkty były zawsze na najwyższym poziomie.FOCUS Bikes to firma z siedzibą w Stuttgarcie bazująca na niemieckiej inżynierii, którą cechuje wielowiekowa tradycja precyzji, rzemiosła i trwałości. Jak podkreśla marka, każdy inżynier jest przede wszystkim zapalonym rowerzystą, dzięki czemu prototypy testowane są na bieżąco przez samych pracowników.

Projekty są następnie sprawdzane pod kątem standardów branżowych oraz regulacji prawnych w Cloppenburg w Niemczech. Produkcja końcowa prowadzona jest przy użyciu najnowszych technologii i najlepszych metod dostępnych w branży rowerowej.Marka Northtec powstała w 2006 roku w Czechowicach-Dziedzicach w województwie śląskim.

Dzięki 20-letniemu doświadczeniu w branży tworzy rowery zbudowane z solidnych, sprawdzonych elementów, wyróżniające się atrakcyjną grafiką, ciekawym designem, niekwestionowaną jakością i, co bardzo istotne, rozsądnie skalkulowaną ceną.

Marka Northec wsłuchuje się w głosy klientów, dostosowując rowery do ich potrzeb. Corocznie wprowadzane są nowe modele, a istniejące modyfikowane są tak, by były atrakcyjne zarówno wizualnie, technicznie, jak i cenowo.

Rowery Northec od 2009 roku są intensywnie testowane przez zawodników Northtec Bike Team. Klientów zadowolonych z rowerów tej marki i polecających je innym jako trwałe, dobrze zaprojektowane i atrakcyjne cenowo można spotkać nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, na Słowacji, w Niemczech oraz na Litwie.
W ofercie producenta znajdują się rowery MTB na kołach o rozmiarach 26, 27,5 i 29 cali, rowery crossowe, szosowe, trekkingowe i miejskie. Są w niej również modele dla młodszych adeptów kolarstwa, na kołach 20 i 24 cale.