Bądź widoczny na drogach. To ratuje życie!

BĄDŹ JASNY, BĄDŹ WIDOCZNY

20221027_183304jpg

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze. Jesień i zima to szczególnie niebezpieczny okres. 

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo na rowerze po zmroku, należy jeździć w kasku rowerowym oraz używać oświetlenia rowerowego przedniego oraz tylnego

Używanie kasku może uchronić nas przed niebezpieczeństwem, a obecność oświetlenia pozwoli na zauważenie nas przez innych uczestników ruchu drogowego w warunkach kompletnych ciemności oraz w ciągu dnia. Aby być jeszcze bardziej bezpiecznym na drogach, warto posiadać widoczną odzież lub elementy odblaskowe na niej.

W ciągu dnia najlepiej sprawdzają się kolory fluorescencyjne. Dzieje się tak, ponieważ słoneczne promienie ultrafioletowe reagują z kolorami i sprawiają, że wydają się one „świecić”. 

Po prostu wprowadź trochę koloru, aby wyróżnić się na drodze. Niezależnie od tego, czy jest to pełny zestaw fluorescencyjny, czy bardziej subtelny skinienie głową, jaskrawe zielone, żółte lub pomarańczowe kolory naprawdę będą się wyróżniać. Najważniejsze to być widocznym = bezpiecznym. Zimą i jesienią warto wyposażyć się w odblaskowe rękawice rowerowe.

pasy-odblaskowejpg

Warto jednak pamiętać, że nawet w piękny słoneczny dzień na cichej wiejskiej drodze wjazd do tunelu zieleni może potencjalnie pogrążyć Cię w ciemności i sprawić, że będziesz praktycznie nie do odróżnienia od tła. Przejścia podziemne i mosty również tworzą ten sam efekt tunelowania, czyniąc Cię mniej widocznym i podatnym na inny ruch na drodze.

Ponieważ ludzkie oko tak długo przyzwyczaja się do ciemności, warto pomyśleć o używaniu tylnego światła przez cały dzień. Pomoże to nie tylko poprawić widoczność w ciągu dnia dla innych użytkowników drogi, ale także sprawi, że będziesz oświetlony, gdy wjedziesz do ciemnego obszaru, takiego jak las.

Biorąc pod uwagę, że światła są jednym z największych postępów technologicznych w ostatnich latach, rozmiar, waga, żywotność baterii i koszt oznaczają, że naprawdę nie ma wymówki, aby nie świecić przez cały dzień. Teraz dokonaj tylko wyboru czy chcesz aby twoje światło było na baterie czy wbudowane akumulatory ładowane USB. W naszym sklepie internetowym znajdziesz oświetlenie dla każdego w super cenie!

20221027_183100jpg


Światła

Do wyboru są dosłownie setki małych, łatwych w użyciu małych lampek, które świecą z różną mocą. 

Praktycznie każde z nich, czy jest to przednie czy tylne, świeci stale lub migająco.
Ich ceny zaczynają się od 20 zł – to naprawdę niewiele jak za element ratujący życie i zdrowie. 

Wybór pakietu, w którym znajduje się przednie i tylne światło, bądź też dwóch różnych w tej samej technologii, może ułatwić ładowanie, ponieważ będą korzystać z tego samego kabla ładującego i/lub baterii (jeśli i kiedy wymagają wymiany), a często również podążają za podobnym cyklem światła, dzięki czemu będą łatwe w użyciu. Koniecznie używaj dwóch świateł z przodu i z tylu!

Opcja ładowania przez USB — umożliwiająca ładowanie obu lamp w domu, na biurku lub z laptopa w drodze do domu z pracy.

received_847254566726665jpeg

Odzież

Fluoro — jak już wspomnieliśmy, odzież fluorescencyjna zdecydowanie wyróżnia się w świetle UV, a ponieważ niewiele rzeczy w naturze jest tak jasnych, na pewno nie będziesz zakamuflowany!

Odblaskowe — w przeciwieństwie do odzieży fluorescencyjnej odzież odblaskowa działa pod sztucznym źródłem światła, takim jak reflektory uliczne lub przednie. Ponieważ odzież odblaskowa odbija światło z powrotem do źródła, im bardziej ukierunkowana jest wiązka światła, tym skuteczniejsze odbicie.
Nie wstydź się fluo czy odblasku – są teraz w modzie! 2510190000_1920x1920jpg

Akcesoria

Dodaj jeszcze więcej widocznych kolorów, dodając akcesoria, światła i odblaski w rękawiczkach, kasku i butach. Jeśli masz na sobie plecak, wybierz ten w jasnych kolorach z elementami odblaskowymi. Pamiętaj – widoczny rowerzysta to bezpieczny rowerzysta! 

Projekt bez tytuu 1jpg


Szukając produktów, które sprawią, że będziesz widoczny na drodze, koniecznie odwiedź nasz sklep internetowy oraz stacjonarnie, odpowiemy na wszystkie nurtujące cię pytania oraz pomożemy dobrać odpowiedni sprzęt.