Basso Włoska dusza w Stajni Rowerowej.

W naszej serii blogów przyjrzymy się nowościom jakie wprowadziła marka Basso na sezon 2023.

Rowery Basso to Włoska dusza i styl który każdy z nas ma na wyciągnięcie ręki. 

Basso jest  jedną z niewielu włoskich marek, która nadal jest własnością założyciela (Alcide) i jest prowadzona przez jego rodzinę (żona Lucia i syn Alessandro i Leonardo). Po drugie, są jedną z niewielu włoskich marek, które nadal produkują rowery we Włoszech. Odwiedzając biuro Rowerów Basso w Treviso we Włoszech, odwiedzamy również fabrykę.

W tym roku Basso wychodzi z tak wieloma nowymi produktami i innowacjami w zakresie rowerów, że inne topowe marki wyglądają przy nich blado. Mówimy poważnie, jak na małą włoską markę, która wypuści cztery nowe modele w 2023 roku, podczas gdy inne marki po prostu dorzucają nowy kolor, to imponujące, spójrzmy na nie.

Całkowicie Nowy Rower Endurance Basso Astra 2023

Basso idzie  z duchem czasu. Kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy, że Astra staje się rowerem Endurance, ucieszyliśmy się . Dokładnie tego potrzebują  nasi klienci połączenia roweru szosowego i jego osiągów z komfortem . Dzięki prześwitowi na oponę 35 mm to wystarczy, aby nadal cieszyć się szybkimi odcinkami dróg, ale czasem zanurkować poza asfalt i  odkrywać okolicę. Wybór opon jest tutaj oczywiście ważny, wybierzemy możliwie najszerszą oponę z niskim bieżnikiem, aby zapewnić minimalny opór toczenia na drodze, ale maksymalny komfort gdybyśmy chcieli zboczyć na dukty.

Drugą cechą Astra 2023 , którą uwielbiamy, jest integracja wszystkich przewodów. Teraz wygląda jak rower za 50 000 zł  za połowę ceny. Ma gładkie linie i jak zawsze seksowne kolory do wyboru. Jeśli chcesz mieć jeden rower do którym pokonasz setki kilometrów, asfaltu ciesząc się komfortem ale nie boisz się wjechać nim na polne drogi, poznaj astrę odwiedzając Stajnie Rowerową oczywiście :) 


Astra_23_Action_Camaleont24jpg

Nowy rower do wyczynowej jazdy na szosie Diamante 2023

Do tej pory  Basso Diamante zawsze był nie najlżejszym rowerem na rynku . Zawsze miał niesamowity wygląd i prowadził się niesamowicie, ale to nieco większa waga w porównaniu z modelami o porównywalnej cenie zniechęcała ludzi do tego modelu .

W swojej ósmej ewolucji inżynierowie Basso zgolili ramę o 200 gramów, co może nie wydawać się dużo, ale wiemy, że z  taką ramą można zbudować rower ważący 6,8 kg.na tarczach a to jest bardzo  lekki Rower!

Jeśli lubisz wysoką wydajność, ale stabilną geometrię, Basso Diamante jest dla Ciebie. Daje tyle pewności na zjazdach, że dosłownie można nazwać go rowerem idealnym na górskie wspinaczki.
 Więc jeśli szukasz wydajnego, klasycznego roweru szosowego  w świetnej wadze to Basso Diamante jest dla ciebie .


IMG_3061jpg

Rower Gravelowy Basso Palta 

Ok, więc oficjalnie ten rower pojawił się w 2022 roku, ale nie możemy się powstrzymać, żeby go nie dodać. Palta jest tak popularna, że ​​stała się marką samą w sobie. Teraz jest to jeden z najchętniej wybieranych rowerów szutrowych we Europie  a szczególnie we Włoszech , ponownie osiągający wysokie osiągi i wygodną geometrię.

Basso Palta narodziła się z agresywnej, wyścigowej geometrii, ale najnowszy model ewoluował w znacznie bardziej wszechstronną maszynę - teraz jest po prostu gotowy na przygodę z sakwami  , jak i na dzień wyścigu.
Szukając Roweru Szutrowego którym wystartujesz w Ultra maratonie, lub spędzisz wakacje w siodle pomyśl o Palcie tak piękne Gravele to rzadkość ;)FB_basso_palta-20jpg

Elektryczny Gravel Basso Volta i Vega 

Volta to wysokiej klasy elektryczny rower szutrowy Basso z włókna węglowego, ale ma swoją cenę w tym przypadku jak każdy rower z włókna  jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających elektryka w jak najmniejszej wadze.  Basso stworzyło też jego brata w wersji aluminiowej Vega to wprowadzenie do tej samej technologii w przystępnej cenie. Dzięki ogromnemu akumulatorowi 500 Wh te rowery pojadą i  tak daleko i tak mocno, jak tego potrzebujesz. A 17,8 kg i 16 kg to bardzo dobra waga , biorąc pod uwagę, że to aluminiowa rama w przypadku Vega oraz rozmiar akumulatora i silnika.
Teraz nigdy nie zabraknie ci energii podczas wyprawy :) 


2_Volta_Military_Sram Apex_MIcrotech MX 25png