Cervélo P5 – najszybszy rower świata !

Są na rynku rowerowym takie marki, które przy okazji każdej premiery nowego modelu wywołują ekscytację. Mowa oczywiście o producentach uznawanych za ścisłą czołówkę, jeśli chodzi o stopień technologicznego zaawansowania i zakorzeniony w zawodowym kolarstwie rodowód. Jeśli dodamy do całej układanki fakt, że mamy do czynienia z marką obecną na największych wyścigach świata, a zawodnicy startujący na nich stają na najwyższym stopniu podium, to mamy gotowy przepis na rower z kategorii "Bike Porn".

Projekt bez tytuu 1 1png

W ścisłej czołówce tego typu firm od dziesiątek lat znajduje się Cervélo, które w rowerowej branży ma status równy temu, co w świecie samochodów osiągnęły takie legendy jak kultowe Ferrari. Poszukując najszybszego roweru na świecie, jedynym miarodajnym wyścigiem będzie indywidualna jazda na czas, czyli najtrudniejsza walka z samym sobą. Tutaj liczy się moc zawodnika, wytrzymałość i oczywiście charakter. Często jednak przy podobnych parametrach kolarza o zwycięstwie decyduje właśnie sprzęt. Jest on w stanie zapewnić aż 30% sukcesu w tej kategorii wyścigów szosowych.

Projekt bez tytuu 4png

 
Rower czasowy Cervélo P5 to obecnie jeden z najbardziej utytułowanych sprzętów w świecie kolarskim. Świadczą o tym dwa medale olimpijskie rozdane w Tokio w 2021 r. w konkurencji jazdy indywidualnej na czas. Złoto zdobyte przez Słoweńca Primoża Roglica oraz srebrny medal wywalczony przez Holendra Toma Dumoulina to mocny dowód – obaj startowali na Cervélo P5.

Cervélo P5 to prawdziwy cud techniki! Konstruktorzy, jak sami mówią, skupili całą uwagę na osiągach aerodynamicznych, oczywiście w ramach przepisów określonych przez UCI. Wykorzystali oni wieloletnie doświadczenie w projektowaniu najszybszych rowerów Aero i testy w warunkach rzeczywistych, bazując na ścisłej współpracy z używającymi ich zawodnikami. Wynikiem ich prac jest rower, który przesuwa granice w każdy możliwy sposób.


Projekt bez tytuu 2png

Aerodynamika ma kluczowe znaczenie dla skonstruowania szybkiego roweru. Opór aerodynamiczny odpowiada aż za 90% całkowitego oporu rowerzysty. Konstrukcja ramy Cervélo  P5 i niestandardowe kształty rur poprawiają jego aerodynamikę, jednocześnie zwiększając sztywność, bez wpływu na wagę i użyteczność. Wszystko w pakiecie zgodnym z przepisami UCI.

Rower Cervélo P5 to rower idealny również dla triatlonistów. Dzięki szerokiej  możliwości ustawienia pozycji,  jest on idealny do wielogodzinnej walki z czasem. Speed ​​Riser to przyjazny dla użytkownika system "aerobarów" do rowerów triathlonowych. Aerodynamiczny słupek z pojedynczą podstopnicą można łatwo regulować w nieskończonym zakresie pozycji za pomocą jednego narzędzia. Oznacza to, że zawodnik może w pełni dostosować swoje dopasowanie, a w razie potrzeby na bieżąco dostosowywać swoją pozycję. Do tego firma Cervélo stworzyła modułowe, spójne z konstrukcją ramy, zatwierdzone przez UCI akcesoria do transportu jedzenia. Są one dostępne u autoryzowanych sprzedawców, znajdziecie je więc w ofercie Stajni Rowerowej. W oparciu o te i inne rozwiązania oferujemy pełną personalizację roweru i pomożemy wyposażyć go w bezpieczne i aerodynamiczne rozwiązanie dostosowane specjalnie do Twoich potrzeb.

Projekt bez tytuu 5png

Marka Cervélo to nie tylko najszybszy rower czasowy świata, jakim jest model P5. W ofercie są oczywiście także inne modele rowerów. Cervélo S5 Aero stworzony, aby wygrywać finisze, Cervélo R5, klasyczny rower szosowy z najniższą wagą, idealna maszyna do wspinaczki w górach. Jednym słowem, wszystkie rowery z rodziny Cervélo zostały stworzone, aby pomagać w osiąganiu zamierzonych celów, takich chociażby jak tegoroczne zwycięstwo Jonasa Vingegaarda w klasyfikacji generalnej Tour de France!

Stajnia Rowerowa jest autoryzowanym dealerem marki Cervélo w Polsce. Znajdziecie u nas również Ramy Cervélo P5, na których złożymy dla was najszybszy rower, na jakim mieliście okazję jeździć.

Szczegóły oferty poznasz na miejscu w Latchorzewie albo w naszym sklepie internetowym.

Pasjonatów kolarstwa spoza Warszawy zapraszamy na wirtualny spacer po Stajni.

Przy zakupie roweru warto skorzystać z usługi bike fittingu!

Projekt bez tytuu 3png