Everesting w Stajni Rowerowej!

6 lutego Stajnia Rowerowa miała przyjemność uczestniczyć w niezwykłej inicjatywie: Everestingu – wirtualnej jeździe rowerem pod górę. Zebrane w ten sposób 8848 metrów przewyższenia miało być równe wysokości najwyższej góry świata. W ramach wyzwania uczestnicy pokonywali na trenażerach Zwift podjazd Alpe d’Zwift – 12,44 km i 1036 metrów przewyższenia. W celu “uzbierania” niezbędnych metrów w pionie, podjazd należało pokonać około 8,5-krotnie.

vEveresting-008jpg

Cała akcja nie była jednak wyłącznie ciekawym wyzwaniem – miała ona również niezwykle ważny cel charytatywny. Każdy metr w pionie pokonany przez uczestników przekładał się na fundusze przeznaczone na Fundusz Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich, prowadzony przez fundację “Ukryte Marzenia”. Organizatorzy chcieli tym samym zwrócić uwagę na agresję, z którą często rowerzyści spotykają się na drogach ze strony kierowców.

vEveresting-011jpg

Inicjatywa organizowana była przez projekt Na Osi – Kolarska Przestrzeń, który zajmuje się profesjonalnym treningiem i wsparciem dla kolarzy oraz obozami i wyjazdami kolarskimi. Zachęcamy do odwiedzenia ich strony internetowej oraz Facebooka!

Jest nam niezwykle miło, że mogliśmy gościć u siebie tak wspaniałą inicjatywę!

vEveresting-009jpg


Wszystkie zdjęcia autorstwa Natalii Pazikowskiej.