Focus Bikes zwiększa zasięg rowerów elektrycznych dzięki Bosch Smart System

Gama rowerów górskich i trekkingowych z pełnym zawieszeniem, przemodelowana przez niemiecką markę.

Integracja systemu Bosch Smart System ma kluczowe znaczenie dla aktualizacji trzech kluczowych modeli rowerów elektrycznych w ofercie Focus Bikes: roweru szlakowego Thron² z pełnym zawieszeniem, roweru górskiego typu hardtail Jarifa² oraz roweru trekkingowego Aventura² z płaską kierownicą.


Wszystkie trzy rodziny modeli korzystają z tej samej jednostki napędowej Bosch Performance CX Gen 4 i akumulatora Bosch Powertube o pojemności 750 Wh, który można zarówno zamykać, jak i wyjmować w celu ładowania. Zapewnia to większy zasięg baterii w porównaniu z poprzednimi modelami, które korzystały z baterii 625 Wh, a teraz oferuje najlepszy zasięg ze wszystkich obecnych systemów Bosch.

Platforma ramy dla każdej rodziny modeli została przeprojektowana, aby pomieścić nowy system, a także wzmocniona, aby umożliwić zwiększenie całkowitej masy systemu o 150 kg.


Dalsze ulepszenia umożliwiają teraz również korzystanie z przyczepek rowerowych z osią sztywną , dzięki czemu każdy z tych modeli jest bardziej wszechstronny i przyjazny rodzinie.

We wszystkich nowych modelach zastosowano również zintegrowane prowadzenie kabli Focusa CIS, aby przód wyglądał schludnie i schludnie, z kablami poprowadzonymi przez mostek i stery do ramy.

Tron 


Elektryczny rower górski Thron² 6.9 ma koła 29 cali i skok 120-130 mm. Rowery Focusa

Thron² to gotowy do jazdy na szlaku rower 29er ze skokiem od 120 do 130 mm .

Najwyższy model Thron² 6.9 jest wyposażony w widelec Fox 34 Float Rhythm o skoku 130 mm i amortyzator Fox Float DPS, a model 6.8 łączy widelec SR Suntour Aion 35 EVO z amortyzatorem RockShox Deluxe Select.

Dzięki dołączonym mocowaniom do bagażnika i błotników ta wszechstronna maszyna może zabrać Cię ze szlaku do dojazdów do pracy, a nawet być wyposażona w zestaw na nocną przygodę w dziczy.


Dzięki integracji kokpitu CIS Focus utrzymuje estetykę w wyglądzie. Rowery Focusa

Wybierz model EQP, a otrzymasz od razu błotniki, tylny bagażnik i światła.


Elektryczny rower górski Focus Jarifa² 6.9 typu hardtail jest wyposażony w 2,2-calowe opony Schwalbe Smart Sam. Rowery Focusa

Hardtail Jarifa² wykorzystuje widelec o skoku 100 mm i jest wyposażony w 2,2-calowe opony Schwalbe Smart Sam w modelach 6,9 i 6,8.Najdroższy model w cenie, Jarifa² 6.9 wykorzystuje 12-biegowy układ napędowy Shimano Deore XT w połączeniu z mechanizmem korbowym FSA 1x i czterotłokowymi hydraulicznymi hamulcami tarczowymi Shimano MT420 z zestawem tarcz 203/180 mm. Ten model ma widelec SR Suntour Raidon 34, podczas gdy Jarifa² 6.8 wykorzystuje opcję SR Suntour XCR 34.

Podobnie jak w przypadku Thron², Jarifa² ma również mocowania na błotniki, tylny bagażnik, podpórkę i światła, więc możesz je później dodać, jeśli chcesz.

 Focus Aventura²


Elektryczny rower górski Focus Aventura² „e-allround” jest wyposażony w akcesoria, takie jak tylny bagażnik, błotniki i światła. Rowery Focusa

Tylny bagażnik, błotniki, mocowanie zamka, zintegrowane światła i podpórka są standardem w Aventura² – rowerze użytkowym z szerokimi oponami z flar barem. Rower dość trafnie wpisuje się w kategorię „E-Allround” Focusa.

Najwyższy model Aventura² 6.9 kosztuje i wykorzystuje 12-biegowy układ napędowy Shimano Deore XT z mechanizmem korbowym FSA i mocnymi czterotłokowymi hydraulicznymi hamulcami tarczowymi Shimano MT501.

Zaledwie o ułamek mniej, Aventura² 6.8  jest wyposażony w układ napędowy Shimano Deore M5100 i FSA oraz hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano MT410.Inna pojemność dla małej ramy 

Zaktualizowane modele tych trzech elektrycznych rowerów górskich będą dostępne w nadchodzącym roku tylko w rozmiarach średnich, dużych i bardzo dużych. Dla jeźdźców, którzy potrzebują małego rozmiaru, poprzedni model będzie nadal dostępny, z poprzednim projektem systemu.

Oznacza to, że w przypadku opcji o mniejszych rozmiarach używana jest ta sama jednostka napędowa Bosch Performance CX, ale zamiast tego jest sparowana z akumulatorem Bosch Powertube o pojemności 625 Wh, co zapewnia mniejszy zasięg w porównaniu do zaktualizowanych modeli.


Aktualizacje systemu Bosch Smart


Wyświetlacz Bosch Smart System Kiox 300 i pilot LED stanowią wyposażenie standardowe. Rowery Focusa

Bosch Smart System ma zintegrowaną z systemem aplikację rowerową eBike Flow. Pozwala to łatwo skonfigurować rower elektryczny zgodnie z własnymi preferencjami i zastosować aktualizacje systemu, aby działał jak najlepiej.

Nowa jednostka główna Kiox 300 zapewnia większy, wyraźniejszy ekran do wyświetlania danych jazdy, który jest całkowicie bezprzyciskowy i sterowany za pomocą pilota Bosch LED na kierownicy.


Obsługiwany za dotknięciem kciuka pilot umożliwia przełączanie między trybami wspomagania elektrycznego, a także wykorzystuje kolorowe diody LED do wyświetlania trybów i poziomu naładowania baterii.

Jeśli szukasz roweru elektrycznego z największymi osiągami w dobrej cenie zapraszamy do Stajni Rowerowej. 
Gdzie znajdziesz pełną gamę rowerów elektrycznych oraz ich serwis.