Jak Czyścić Rower?

Po pierwsze, po co czyścić rower?

Mówiąc najprościej, czysty rower jeździ lepiej i jego części żyją dłużej. Regularne czyszczenie roweru zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia korozji elementów mechanicznych i konieczności zakupu części zamiennych oraz znacznie wydłuży żywotność podzespołów – na dłuższą metę oszczędzając pieniądze!

Czysty rower to szybki rower! Aby w pełni wykorzystać każdy rower, musi być czysty. Utrzymanie błota i brudu na dystans sprawi, że Twój rower będzie bardziej wydajny, a przez to szybszy. Do tego nasmarowany rower zmniejsza tarcie i spowalnia zużywanie się takich elementów jak kaseta czy łańcuch. Sprawdź nasze produkty do czyszczenia roweru.

81PFmcntc9L_AC_SL1500_jpg
Kiedy twój rower jest już umyty, warto zadbać o ochronę lakieru, elementów, które narażone są na występowanie korozji.

Regularne stosowanie ochrony preparatami konserwującymi takimi jak Muc-off Bike Protect
pomoże stworzyć warstwę ochronną, zapobiegającą rdzewieniu i korozji. Pomoże również odpychać brud i zapobiegać gromadzeniu się brudu – co oznacza więcej jazdy i mniej sprzątania!

Zdobądź ten fabryczny świeży wygląd! Inne produkty od Muc-off pomogą również usunąć niedoskonałości i drobne rysy zarówno z ramy, jak i innych komponentów. 

D_NQ_NP_698236-MLC32298657494_092019-Ojpg

Na koniec gdy rower jest już czysty i zakonserwowany, pamiętajcie o smarowaniu. Jak mawia kolarski klasyk: kto nie smaruje, nie jedzie. :)

Dobrze nasmarowany łańcuch pomoże zwiększyć precyzję zmiany przełożeń, pomagając włączyć żądany bieg, kiedy tego potrzebujesz. Pomoże to również zmniejszyć tarcie, co oznacza, że ​​mniej wysiłku zostanie zmarnowane przez nieefektywność mechaniczną.

Unikaj rdzy i korozji. Smar rowerowy pomaga utworzyć warstwę ochronną na układzie napędowym roweru, zapobiegając powstawaniu rdzy i korozji. Sprawdź nasze produkty do smarowania roweru.


brandheader-1202-1-20200826111204-11jpeg

A teraz krok po kroku opiszemy proces mycia roweru tak, aby był perfekcyjnie czysty, na przykładach produktów Muc-off, które nabędziecie w naszym sklepie stacjonarnym oraz online.

            MYCIE :
 • KROK 1: Rozpyl Bio DRIVETRAIN CLEANER na łańcuch i kasetę
 • KROK 2: Wstępnie wypłucz rower
 • KROK 3: Całkowicie pokryj rower środkiem Nano Tech Bike Cleaner. Upewnij się, że rower jest z dala od bezpośredniego światła słonecznego.
 • KROK 4: Wymieszaj dodatkowe zabrudzone miejsca za pomocą miękkiej szczotki do mycia
 • KROK 5: Poczekaj 3-5 minut, aż Bike Cleaner zadziała magicznie
 • KROK 6: Opłucz cały rower, uważając, aby nie uszkodzić delikatnych miejsc, takich jak łożyska.
 • KROK 7: Oczyść hamulce tarczowe, klocki i zetrzyj nadmiar pozostałości.
    muc-off5jpg
  KONSERWACJA:
  • KROK 1: Zastosuj osłony hamulców tarczowych (jeśli dotyczy), aby zapobiec przedostawaniu się nadmiaru preparatu na tarcze hamulcowe. 
  • KROK 2: Spryskaj Bike Protect lub MO 94 Spray swoją kasetę, łańcuch i ramę, aby usunąć wilgoć i zakonserwować przed jej dostawaniem w przyszłości  
  • KROK 3: Zetrzyj nadmiar pozostałości szmatką, najlepiej z mikrofibry – również od Muc-Off.  


     
  SMAROWANIE : 

  • KROK 1: Obróć pedały do ​​tyłu i nałóż wybrany smar (mokry lub suchy) na każde ogniwo.
  • KROK 2: Zetrzyj nadmiar Smaru.
  • KROK 3: Odczekaj 15 minut przed jazdą! Zostaw na noc, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

   Do dzieła !