Mondraker Dusty - Gravel dosłownie tryskający energią

Mondraker przedstawił swój pierwszy rower Gravelowy a do tego elektryczny posiadający 
akumulator oraz silnik  Mahle 350 Wh który napędza lekką ramę z włókna węglowego zasięgiem  do 180 km z przewyższeniem 2400 m , Petarda !

Mondraker wypuścił Dusty, swój pierwszy elektryczny rower szutrowy, i twierdzi, że radzi sobie z długimi dystansami i techniczną jazdą z w takim samym stopniu 
Ta Hiszpańska Marka rowerów górskich dostępna w Stajni Rowerowej twierdzi, że w pełni karbonowy Dusty ma wystarczającą nośność i zasięg aby pokonać 180km z przewyższeniami 2400m 

Tymczasem kompaktowy tylny trójkąt, regulowana sztyca oraz amortyzator  zapewniają wygodę i kontrolę w terenie , ten gravel sprawdzi się w naprawdę ciężkim terenie . Mówi się, że najlżejszy model waży 12,6 kg. Robi Wrażenie ;)

Zintegrowany silnik Mahle i akumulator


System Mahle jest ukryty w dolnej rurze. Mondraker

Trzy modele Dusty mają wspólny silnik  systemu Mahle X20 z akumulatorem 350 Wh. Jest montowany wewnętrznie, więc nie można go wyjąć z roweru w celu naładowania.
Silnik Mahle X20 jest zintegrowany z tylną piastą i zapewnia moment obrotowy do 55 Nm przy trzech poziomach wspomagania.
Szczytową moc, czułość i przyspieszenie na każdym poziomie można dostosować w Aplikacji

Procent wspomagania związanego z pedałowaniem rowerzysty waha się od 25 procent na poziomie 1 do 50 procent na poziomie 2 i waha się od 75 do 200 procent na poziomie 3, w zależności od wkładu kolarza. 


System Mahle X20 opiera się na momencie obrotowym (siła pedałowania rowerzysty), a nie na kadencji. Oznacza to, że na poziomie 3 wspomaganie motoryczne jest proporcjonalne do wysiłku jeźdźca, co według producenta sprawia, że ​​pedałowanie jest bardziej naturalne.
Rowery wyposażone są w wyświetlacz . Pokazuje on  poziom baterii i wspomagania za pomocą diod LED i ma łączność Bluetooth i ANT +.

Mondraker oferuje również dodatkowy bank energii Mahle E185 X20 (dostępny do kupienia osobno) waży tylko 1 kg i zwiększa zasięg o 50 procent.

Nowa, w pełni karbonowa rama


Sama rama wygląda jak w klasycznym Gravelu .

Mondraker ten zbudowany jest  na ramie Stealth Air Carbon która zaprojektowana jest tak, aby tłumić wibracje na nierównych szlakach. Co w połączeniu z krótkim tylnym widelcem o długości 425 mm, zapewnia większą kontrolę oraz sprawia że rower lepiej trzyma się nawierzchni. Stosunkowo długi zasięg i luźny, 70-stopniowy kąt główki oznaczają, że Dusty, pozostaje wygodny podczas całodziennych wypraw.

Rama może pomieścić Opony  o szerokości do 47 mm, co powinno wystarczyć na większość eskapad. Nawet jeśli będzie to trasa z dużą ilością piachu.
Przewody poprowadzone są wewnętrznie przez kierownicę i mostek oraz karbonowy widelec Dusty. Co sprawia że jego wygląd jest niezwykle estetyczny. Dodatkowo Mondraker Dusty ma szereg śrub do mocowania sakw, bidonów oraz bagażnika na przedni widelec . 
Jeśli marzysz o wakacyjnej przygodzie na rowerze, setek kilometrów w siodle, ale boisz się że nie dasz rady Mondraker stworzył dla ciebie Dusty :) 1677165323-2560_63f7830b8d5f3008713920-dsc3337jpg

Specyfikacja modeli Mondraker Dusty : 

Mondraker Dusty XR


Regulowana sztyca i widelec Rockshox wyróżniają Dusty XR. 
 • Rama: Dusty Stealth Air Carbon
 • Widelec: RockShox Rudy Ultimate, skok 40 mm
 • Silnik: jednostka napędowa Mahle X20 z akumulatorem IX350Wh
 • Grupa osprzętu: SRAM Force eTap AXS / X01 Eagle mullet, 12-rzędowa
 • Zestaw kołowy: Mavic Allroad Pro Carbon SL Disc
 • Opony: Maxxis Rambler, 700c x 45mm, przystosowane do zastosowania bezdętkowego
 • Cena: 46 999 zł

Mondraker Dusty RR


Dusty RR 
 • Rama: Dusty Stealth Air Carbon
 • Widelec: sztywny widelec Stealth Air Carbon
 • Silnik: jednostka napędowa Mahle X20 z akumulatorem IX350Wh
 • Grupa osprzętu: SRAM Rival XPLR eTap AXS, 12-rzędowa
 • Zestaw kołowy: Mavic Allroad Disc
 • Opony: Maxxis Rambler, 700c x 40mm, przystosowane do zastosowania bezdętkowego
 • Cena: 28 999 zł 

Mondraker Dusty R


Dusty R