Myjka ultradźwiękowa – kosmiczna technologia w Stajni Rowerowej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy ultradźwiękowe mycie elementów rowerów z najwyższej półki. Gwarantuje to perfekcyjne mycie roweru bez ryzyka uszkodzenia drogich elementów.


Mycie ultradźwiękowe
 odbywa się przez zanurzenie zabrudzonej części na określony czas w roztworze o składzie dostosowanym do typu zanieczyszczenia i poddaniu jej działaniu ultradźwięków. Pracują one na optymalnych częstotliwościach 40 kHz.

Proces kawitacji generowany przez ultradźwięki oddziaływuje intensywnie na zabrudzoną powierzchnię, co przy częstotliwości 40 kHz nie powoduje uszkodzeń elementów miękkich, przynosząc jednocześnie doskonałe efekty.
Zjawisko kawitacji sprawia, że drgania przenikają przez materiał, usuwając brud z całej jego powierzchni.
Ultradźwięki wytwarzają fale dźwiękowe w postaci implodujących pęcherzyków, które uderzając, odrywają zanieczyszczenia z powierzchni mytych elementów.
Fale te wprowadzane są do cieczy za pomocą umieszczonych w zbiorniku przetworników.
Ultradźwięki doskonale usuwają zanieczyszczenia z oleju, smarów, past, wiórów, opiłków, pyłu i smoły węglowej oraz z wielu innych typów zabrudzeń.

Mycie ultradźwiękami umożliwia dokładne i równomierne oczyszczenie i odtłuszczenie, również w trudno dostępnych miejscach, bez konieczności rozbioru części na drobne elementy.
Technologia mycia za pomocą ultradźwięków zapewnia bardzo skuteczne oczyszczanie powierzchni w porównaniu do tradycyjnych form mycia.

Mycie ultradźwiękowe pozwala skutecznie usunąć zabrudzenia nawet w najtrudniej dostępnych fragmentach, przynosząc doskonałe efekty.

Mycie ultradźwiękami to czysta, ekologiczna forma mycia.