Nowe Cervelo S5 2023 kilka słów o nim .

NOWE S5 to rasowy rower wyścigowy Aero. Tak więc pozycja na Cervelo S5 jest maksymalnie aerodynamiczna, tak aby osiągi na nim były imponujące. Biorąc pod uwagę motto Cervelo  „osiągi za wszelką cenę” , rozumiemy   to !. Krótko mówiąc jeśli szukasz roweru maksymalnie sztywnego, szybkiego oraz areodynamicznego  nowe Cervelo S5 będzie idalenym rowerem dla ciebie . Teraz, kiedy już to wiemy, przejdźmy do recenzji od  Ronana Mc Laughlina .Cervelo-S5-4jpg

"Uwielbiam nowy S5, a gdyby to była książka, powinna być ulubieńcem nagrody Pulitzera lub nagrody sportowej książki roku. Omówiliśmy już uproszczony przód nowego S5, ulepszoną aerodynamikę i zadeklarowaliśmy oszczędność masy podczas moich pierwszych wrażeń  z jazdy, kiedy nowy S5 został oficjalnie wprowadzony na rynek w lipcu, więc oto wszystkie powody, dla których S5 był przewracaniem stron, po prostu nie mogłem położyć.

Po otwarciu przedniej pokrywy S5 i wyruszeniu na przejażdżkę, rower szybko uderzył mnie fabułą, którą tak dobrze ukryła jego okładka. Historia błyskawicznego przyspieszenia, zwinności, precyzji prowadzenia i czystej prędkości. Początkowe akapity nadają ton każdemu rozdziałowi i dalszej przejażdżce.


2023-Cervelo-s5-review-3jpg

S5 wygląda na ciężki, ale czuje się i jeździ tak lekko. Jest sztywniejszy niż większość, ale w jakiś sposób Cervelo włączył tę sztywność do roweru, który jeździ niesamowicie płynnie, bez wątpienia wspomagany przez opony bezdętkowe 28 mm, na których jeździłem przy 65-70 psi. Wygląda szybko i jeździ szybciej. Tylko jak szybko? Być może nie jest to najbardziej naukowy pomiar, ale pierwsza jazda na S5 – pomimo załamania kondycji po Tour de France – powiedziała mi wszystko, co chciałem wiedzieć.

Naukowcy i aerodynamicy powiedzą nam, że waga nie ma większego znaczenia na wszystkich trasach, z wyjątkiem najbardziej górzystych tras, a matematycznie sztywność nie ma miejsca w równaniu szybkiej jazdy. Ale S5 sugeruje inaczej.

Przy wadze 8,03 kg bez pedałów jest to ciężki rower szosowy z najwyższej półki, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę. Oceniaj jednak S5 według jego wagi na własne ryzyko. Pomimo tego, co mówią wagi, S5 wydaje się być lekki pode mną, szczególnie przy niższych prędkościach i przyspieszaniu. Jedynym wyjaśnieniem, jakie mogę zaoferować, jest sama sztywność S5. Początkowe naciśnięcia pedału ze startu zatrzymanego są jak szarpnięcie pędu do przodu. Długotrwałe wysiłki w pozycji siedzącej wydają się przekładać na większą prędkość, a przyspieszenia, czy to pod górę, czy w dół, przypominają zwycięski wyścig.

Opatentowana kierownica, mostek V i widelec stożkowy są winne znacznego zwiększenia masy S5, a przód wydaje się cięższy w dłoni. Ale w zamian poszczególne elementy przedniej części zapewniają niezwykłą sztywność i pozornie zerową elastyczność. Ta sztywność jest najbardziej widoczna podczas ataku z siodła i ciągnięcia na kierownicy, ponieważ S5 zapewnia poczucie napędu do przodu.

Cervelo S5 to najwspanialszy rower na jakim jeździłem !

Tak wygląda opinia  Ronana Mc Laughlina Irlandzkiego kolarza oraz redaktora w wielu specjalistycznych magazynach .

Cóż jeśli szukasz najszybszego roweru  , a do tego w świetnym wykonaniu zapraszamy do kontaktu. 


2023-Cervelo-s5-review-24jpg