Nowość od Cervélo – rower MTB ZHT-5!

Każdy z nas kojarzy firmę Cervélo z najszybszymi rowerami szosowymi świata, ale kiedy Team Jumbo-Visma zdecydował, że nadszedł czas na ściganie się w XCO, przyszli do Cervélo i usłyszeli  odpowiedź: "OK, zróbmy to".
Tak powstał ZHT-5 – model, który wyznacza nową erę dla Cervélo i zespołu Jumbo.
Doświadczenie inżynierów Cervélo zostało już udowodnione w kolarstwie przełajowym (R5-CX) i wyścigach na szutrze (Áspero), a teraz podnieśli oni stawkę i zaprojektowali rower górski godny miana Cervélo.

ZHT-5 to Cervélo na wskroś: szybki, wydajny i przyjemny w prowadzeniu. Kąt główki 69 stopni, krótkie dolne rury tylnego trójkąta składają się na rower stabilny przy prędkości i wystarczająco zwinny.

Projekt bez tytuu 11png

PRZEDE WSZYSTKIM PRĘDKOŚĆ 
Mantrą Cervélo jest sprawienie, by jeźdźcy byli szybsi. A robienie tego oznacza tworzenie rowerów, które jak najefektywniej zamieniają moc kolarza w prędkość. Nic nie robi tego skuteczniej w błocie niż hardtail. Ale moc jest niczym bez kontroli, więc skupiono się na stworzeniu szybkiego roweru do wyścigów przełajowych, który nadal pewnie radzi sobie na technicznych odcinkach, podsycając chęć do szybszej jazdy.

Projekt bez tytuu 12png

SZTYWNY, LEKKI I GOTOWY DO WALKI
Ważąca zaledwie 907g rama sprawia, że ZHT-5 to fighter wagi piórkowej z mocnym tempem, które może zapewnić tylko hardtail. Dziesięciolecia tworzenia ram dla najsilniejszych sprinterów na świecie przełożyły się na super sztywną konstrukcję roweru górskiego, który napędza Cię do przodu bez uszczerbku dla wagi i jakości jazdy.

Projekt bez tytuu 13pngNOWOCZESNA GEOMETRIA  DLA NOWOCZESNEJ JAZDY XC
Jeśli przez jakiś czas nie jeździłeś na hardtailu, zdziwisz się, jak 69-stopniowy kąt główki ramy ZHT-5, wysięg 457 mm (rozmiar L) i dolne rury tylnego trójkąta 430 mm są progresywne i odświeżająco nowoczesne. Jeśli jeździłeś na nich przez całe życie, zdziwisz się, w jaki sposób udało nam się uzyskać jeszcze większą wydajność dzięki tak czystej i prostej konstrukcji. Geometria ZHT-5 sprawia, że nawet najtrudniejsze trasy XC nie są problemem. Szybko ?  Skrętnie? Ciasno? 
Tak, to idealne warunki pracy Cervélo ZHT-5! 

Projekt bez tytuu 14png


NIE PIERWSZE RODEO CERVÉLO :)
Z wygrywania Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym firma Cervélo wie, że kiedy robi się twardo, gwintowane suporty są najlepszym sposobem na pokonanie. ZHT-5 przyjmuje standard gwintowany BSA, aby spełnić wymagania dotyczące wytrzymałości, sztywności, trwałości i serwisowania zarówno zawodników, jak i mechaników wyścigowych. Dzięki temu jest również idealnym towarzyszem zimowych treningów. Gdy liczy się wytrzymałość w trudnych warunkach, proste rozwiązania są najlepsze. 


Projekt bez tytuu 15png

MISTRZ NARODOWY I KRÓL POWROTU
Zawodnik kolarstwa górskiego z zespołu Jumbo-Visma, Milan Vader, doznał zagrażających życiu obrażeń podczas wypadku w kwietniu 2022 roku. Pięciokrotny mistrz Holandii w XCO musiał od nowa nauczyć się chodzić. Nie tylko to zrobił, ale przeciwstawił się medycznym prognozom, wracając na rower i trenując do września tego samego roku! Niesamowity powrót sprawił, iż to właśnie dla niego Cervélo stworzyło ZHT-5. To właśnie na tym rowerze Milan stanie do walki w kolejnym Sezonie 2023. Bądź na bieżąco z pierwszą rundą Pucharu Świata UCI na ojczystej ziemi Milana w Valkenburgu (NED) w maju 2023 r. Zapowiada się piekielny powrót do domu. I początek zupełnie nowej ery dla Cervélo w MTB.

Stajnia Rowerowa– oficjalny Dealer Cervélo zaprasza do sklepu online oraz stacjonarnie.