Obowiązkowe wyposażenie każdego roweru

Wsiadając na rower, nie możemy zapomnieć o obowiązkowym wyposażeniu jednośladu. Jego brak może nas kosztować mandat od 20 do nawet 500 zł! Kara pieniężna to zresztą nie wszystko. Brak odpowiedniego wyposażenia to również większe ryzyko spowodowania wypadku, w stosunku do którego grzywna może być najmniejszym zmartwieniem.

Każdy jednoślad poruszający się po drogach publicznych musi być wyposażony w:

  1. Przynajmniej jedno światło przednie barwy białej lub żółtej (wymagane tylko po zmroku)
  2. Przynajmniej jedno światło tylne barwy czerwonej (w kształcie innym niż trójkąt, wymagane tylko po zmroku)
  3. Przynajmniej jedno odblaskowe światło tylne barwy czerwonej (wymagane zawsze)
  4. Przynajmniej jeden sprawny hamulec
  5. Sygnał dźwiękowy (najlepiej dzwonek).bicycle-gaf184350f_1920jpg
Jeżeli właśnie zorientowaliście się, że któregoś z tych elementów Wam brakuje, bądź wymaga wymiany, nie martwcie się – w naszym sklepie internetowym (i oczywiście również stacjonarnie) znajdziecie szeroki wybór oświetlenia, hamulców, jak i dzwonków.

Warto ponadto pamiętać, że chociaż jazda w kasku nie jest obowiązkowa, to nigdy nie powinniśmy z niego rezygnować. Odpowiednio dobrany, dobrej jakości kask skutecznie ochroni naszą głowę przed wszelkimi uderzeniami. Pamiętajmy przy tym, że kask jest "jednorazowy". Jeśli spełni swoją rolę, należy go bezwzględnie wymienić na nowy. Kierujemy się przy tym zasadą, że kask wymienić się da, a głowy nie... W ofercie Stajni znajdziecie kaski marek Uvex, Giro, RH+ oraz XLC.

kolarstwo-wypad-na-relaksjpg