Rowery Lapierre – 75 lat doświadczenia.

Francuska marka Lapierre jest dostępna w Stajni Rowerowej od tego roku. Liczymy, że ten producent – jeden z największych w Europie – zostanie dobrze przyjęty przez naszych klientów.
Historia marki sięga 1946 r. Wtedy Gaston Lapierre założył mały biznes rowerowy w Dijon we Francji (Côte-d'Or, Burgundia), szybko odnosząc sukces w branży, która ogólnie przeżywała szybki wzrost.Oglny  Podrniczy Blog Tytu iPhone Ukadjpg


Rozwój Rowerów MTB - lata 80.-1996

W połowie lat 80., będąc jedną z niewielu europejskich firm, która przewidziała fenomen MTB, Lapierre szybko zyskał pozycję lidera tego rynku. Od tego czasu Lapierre sponsoruje kilka drużyn MTB, które zdobyły tytuły na wszystkich poziomach, od mistrzów kraju po mistrzów świata. Początki działalności sponsoringowej sięgają 1988 roku.

Oglny  Podrniczy Blog Tytu iPhone Ukad 1jpg

Dalszy rozwój rowerów szosowych i górskich – 2002

Gdy firma Lapierre zdominowała rynek francuski, a na rynku europejskim stała się głównym producentem rowerów górskich, przyszedł czas na rozwój rowerów szosowych.

W 2002 roku Lapierre zrobił ogromny postęp w wyścigach szosowych, podpisując kontrakt z profesjonalnym zespołem Française des Jeux. Lapierre'a można było teraz zobaczyć w zawodach Elite, w tym w prestiżowym Tour de France. Wyniki były widoczne bardzo szybko, a Lapierre wygrał krajowe mistrzostwa Francji z zawodnikiem FDJ Nicolasem Vogondy, podczas gdy Bradley McGee został mistrzem świata na wyścigu szosowym.

W 2018 roku drużyna FDJ została przemianowana na Team Groupama – FDJ po sformalizowaniu partnerstwa z firmą Groupama.

W sezonie 2003 firma Lapierre zdecydowała się poszerzyć pole swojej działalności. Po podpisaniu 3-letniego kontraktu z 10-krotnym mistrzem świata DH Nicolasem Vouillozem stworzono kolekcję rowerów Freeride i DH, aby uzupełnić istniejącą gamę rowerów górskich.
Oglny  Podrniczy Blog Tytu iPhone Ukad 2jpg

Marka stale się rozwija

1946-2022: W wieku 75 lat Lapierre nadal się rozwija. Zaraz po zdobyciu tytułu Mistrzostw Świata DH 2015, Lapierre wycofał się z zawodów DH, ale ogłosił większy zespół w zawodach Enduro i e-bike, do którego dołączyło 5 nowych zawodników: Rae Morrisson, Chloé Gallean, Florian Golay, Maxime Folco i Thibaut Daprela.

Po 70 latach w branży rowerowej nieustannie posuwa się naprzód, wprowadza innowacje i rozwija produkty, aby oferować lepszą jazdę. W Lapierre realizowane są już liczne nowe projekty, aby utrzymać pozycję lidera. Firma Lapierre jesze nie raz zaskoczy każdego! 

Kolejnym ważnym krokiem w rozwoju marki jest szeroka baza rowerów elektrycznych, od enduro po rowery szosowe, gdzie Lapierre jest niewątpliwym liderem na rynku. Ciągły rozwój rowerów elektrycznych Lapierre jest możliwy dzięki stworzeniu zawodowego Teamu Lapierre Overvolt.
Tworzenie nowych rozwiązań, a przy tym testy w warunkach Pucharów Świata, sprawiają, że każde z Was może cieszyć się wolnością na jednośladzie uznawanym za najlepszy rower górski ze wspomaganiem elektrycznym na rynku. Od momentu wprowadzenia na rynek, dzięki koncepcji ponownego centrowania masy GLP i nietypowo zaprojektowanej ramie z włókna węglowego, Overvolt GLP II Team zademonstruje swoją wszechstronność zarówno w rękach E-Enduro, jak i E. -sportowcy XC.

Oglny  Podrniczy Blog Tytu iPhone Ukad 3jpg=
W Stajni Rowerowej znajdziecie całą gamę rowerów Lapierre, takich jak Model Edge – idealny jako pierwszy rower górski. Jest to świetnie wykonany rower dla każdego, w wersji damskiej lub męskiej.
Modele rowerów elektrycznych, takich jak Lapierre Overvolt HT, klasyczny hardtail z wspomaganiem elektrycznym, wyróżnia go świetna cena oraz wykonanie pasujące zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Ale również rowery szosowe będą ciekawą propozycją dla początkujących kolarzy lub po prostu dla osób chcących posiadać rower szosowy, który zapewni im komfortową pozycję. Takim modelem będzie Lapierre Pulsium – z bardzo uniwersalną konstrukcją Roweru z geometrią Endurance, która oferuje ciaśniejsze linie i lekką ramę z włókna węglowego, z wszechstronną koncepcją roweru odpowiednią do kolarstwa długodystansowego, dla sportowców chcących pokonywać wygodnie wszystkie rodzaje tras, a także korzystać z bikepackingu. Nowy Pulsium pozwala odkryć wszystkie zalety roweru z włókna węglowego bez ograniczeń jednej dyscypliny rowerowej. Zapewnia elegancję, komfort i dynamiczną jazdę w połączeniu z pewnością i mocą hamulców tarczowych, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy.
https://skleprowerowywarszawa.pl/pl/p/Rower-Lapierre-Pulsium-SAT-5.0-DISC/492920220728_122106jpg

Po rowery Lapierre i wiele więcej zapraszamy do naszego sklepu.