Rowery Mondraker 2023. Najlepsza kolekcja w historii firmy ?

Przedstawiamy gamę rowerów Mondraker 2023, najlepszą gamę w historii firmy. Chociaż rok 2023 oferuje najbardziej kompletną i najbardziej wydajną gamę modeli, jakie kiedykolwiek stworzyła marka, nie oznacza to, że Mondraker przestanie się rozwijać, wprowadzać innowacje lub budować na tym, co powstało w ciągu ostatnich dwóch dekad. Mondraker to marka znana z produkcji wysokiej jakości i świetnych maszyn do jazdy w terenie , które przekraczają oczekiwania jeźdźców, i to jest coś, co marka będzie dostarczać rok po roku. Za to trzymamy kciuki ._DSC1988jpg

Z łącznie 68 modelami, rok 2023 oferuje również największy jak dotąd asortyment Mondrakers: 29 rowerów elektrycznych, 13 rowerów dziecięcych i rowery World Cup DH, wszystkie obok rowerów miejskich i miejskich, ponieważ po raz kolejny poprzeczka została znacznie podniesiona na nowy sezon. Modele są również wyposażone w szereg opatentowanych technologii, w tym Forward Geometry, Zero Suspension i MIND, które maksymalizują wydajność na szlaku lub w miejskim krajobrazie.

O to Nowości w Kolekcji Mondraker 2023


NOWY MONDRAKER RAZE, TERAZ W ALUMINIUM
Oryginalny Mondraker Raze z ramą Stealth Air Carbon, zaprezentowany w 2022 roku jako „The Trail Master”, był jednym z najlepiej sprzedających się modeli Mondraker i jednym z najbardziej udanych modeli marki na rynku międzynarodowym. Dlatego oferowanie Raze z aluminium jest logicznym krokiem naprzód, ponieważ jest to jeden z najlepiej działających modeli z całej gamy 2023.

Wykonana z aluminium Stealth, nowa seria Raze Alloy składa się z dwóch rowerów Trail z widelcami o skoku 150 mm połączonymi ze skokiem 130 mm z tyłu, oba z systemem Zero Suspension. To nowa wersja, która jest zgodna z filozofią Mondrakers bardziej Aggressive Trail, koncepcją roweru „mini-Foxy” z niesamowitą zdolnością pochłaniania wstrząsów, oferując jednocześnie bardziej zwinne i wydajne pedałowanie.

Model, który ma tę samą geometrię i kinematykę, co Raze Carbon, ale z bardziej przystępną ceną, dzięki czemu nowy Raze stanie się bestsellerem. Prawdopodobnie jeden z najbardziej kompletnych modeli w całej gamie Mondraker, jeśli weźmie się pod uwagę ogólną wydajność i stosunek ceny do wydajności.


Raze_Djpg

NOWY MONDRAKER CHRONO DC
Nowy Mondraker Chrono DC to idealny rower dla rowerzystów szukających czegoś więcej niż tylko hardtaila. Bardziej agresywna koncepcja motocykla skierowana do DownCountry. Mondraker rozumie, że rower w tej kategorii powinien być bardziej sprawny i zapewniać więcej frajdy. Dlatego skok widelca zwiększono do 120 mm, kąt główki ramy zwiększono do 68,5 stopnia i można zamontować opony o szerokości do 2,4 cala, takie jak te montowane fabrycznie.

Chrono DC jest wykonany z aluminium Stealth i jest idealnym wyborem dla rowerzystów poszukujących roweru do przełajów, który jest nie tylko bardziej wydajny niż zwykle, ale także znacznie bardziej wszechstronny. Zarówno modele Chrono DC R, jak i Chrono DC są standardowo wyposażone w regulowaną sztycę.

Wraz z Chrono DC, seria Chrono 2023 składa się z 3 modeli Chrono Carbon, 2 modeli Chrono DC i 2 modeli Chrono.


_DSC9190jpg

NOWY URBAN CROSS CHASER
Nowy Chaser w wersjach RX i X w gamie Urban Cross to idealne połączenie dla rowerzystów, którzy chcą elektrycznego roweru z pełnym zawieszeniem do poruszania się na co dzień, ale bez ograniczeń roweru miejskiego, kiedy wyjeżdżają z miasta. asfalt z tyłu. Jest to najbardziej wydajny i wszechstronny miejski rower elektryczny Mondrakera z gamy 2023. Z całym dziedzictwem Chasera – w tym przypadku ze skokiem 150 mm z przodu i 140 mm z tyłu – Chaser Urban Cross z dwoma nowymi modelami jest wyposażony w światła, błotniki, bagażnik i wszechstronność 2,6-calowych opon Maxxis Ikon. Najwyższy model Chaser RX jest wyposażony w akumulator 750 Wh, a Chaser X w akumulator 625 Wh.

Model Chaser RX wykorzystuje Bosch Smart System z silnikiem Bosch Performance Line CX G4, nowym kontrolerem systemu zintegrowanym z górną rurą, bezprzewodowym pilotem zdalnego sterowania Mini Remote i zewnętrznym wyświetlaczem Kiox 300.


Chaser RX_Tjpg

Zjazdowe 

SUMMUM CARBON / SUMMUM
Wzorzec na międzynarodowym torze ze względu na niską wagę, amortyzację i sztywność, seria Summum 2023 w dwóch wariantach karbonowych i aluminiowych zawiera najlepsze technologie Mondraker, takie jak Stealth Air Full Carbon, Stealth Alloy Evo, Forward Geometry, Zero Suspension System i MIND, dzięki którym możesz w pełni zoptymalizować zarówno przednie, jak i tylne zawieszenie, aby osiągnąć maksymalne osiągi. Z 29-calowymi kołami w standardzie, dostępna jest również opcja MX z 29-calowym przednim kołem i 27,5-calowym tylnym kołem. Zawiera zestaw do zmiany geometrii dla lepszego dostosowania jako standard w topowym modelu Summum Carbon RR, który jest opcjonalny dla reszty gamy.

Gama składa się z dwóch modeli z włókna węglowego i dwóch z aluminium ze zaktualizowanymi kolorami i specyfikacjami na rok 2023.

Summun Carbon RRjpg


SUPER ENDURO.
SUPERFOXY CARBON / SUPERFOXY
Model Mondraker na najbardziej intensywne etapy enduro. SuperFoxy zachowuje swoje wyścigowe DNA dzięki spektakularnemu przyspieszeniu i jest idealną kombinacją dla jeźdźców, którzy lubią zjazdy jak na  Pucharze Świata i podjazdy w terenie. Jest to niesamowicie uniwersalny model.

SuperFoxy w dwóch wariantach karbonowych i aluminiowych ma zaktualizowane kolory i specyfikacje na rok 2023, z dwoma modelami z włókna węglowego i dwoma z aluminium. Wszystkie modele mają 160 mm skoku tylnego widelca i 170 mm skoku przedniego widelca. Prestiżowa szwedzka marka zawieszenia Öhlins jest obecna w trzech z czterech modeli tego sezonu, zapewniając wyjątkową czułość i kontrolę w najbardziej skomplikowanym terenie.

Dostępne modele:
SuperFoxy Carbon RR / SuperFoxy Carbon R / SuperFoxy R / SuperFoxy

Superfoxy Carbon RjpgENDURO.
FOXY CARBON / FOXY
Jedna z ikon serii Mondraker, Foxy 2023 w dwóch wariantach z włókna węglowego i aluminium zachowuje zrównoważone zachowanie na wszystkich rodzajach terenu i ma zaktualizowane kolory i specyfikacje. Foxy 2023 ma wszystkie technologie opatentowane przez Mondraker, takie jak Forward Geometry, Zero Suspension System i MIND. Oferuje 150 mm skoku z tyłu i 160 mm z przodu w całej gamie, z wyjątkiem 170 mm najwyższej klasy modelu Foxy Carbon XR, i jest dostępny w trzech modelach z włókna węglowego i dwóch aluminiowych z zawieszeniem Öhlins i Fox.

Dostępne modele:
Foxy Carbon XR / Foxy Carbon RR / Foxy Carbon R / Foxy R / Foxy


_DSC2565jpg

" Ścieszka " .
RAZE CARBON / RAZE
Mondraker Raze to model Trail dla rowerzystów, którzy chcą wszystkiego, ze wszystkimi gwarancjami i spektakularną wagą. Dzięki 150 mm skoku z przodu i 130 mm z tyłu Raze nie jest zwykłym rowerem na szlaki. Definicja roweru na szlaki nie opiera się na jego skoku, ale na jego funkcjonalności. Gama 2023 została uzupełniona o dwa modele aluminiowe dla rowerzystów, którzy preferują ramy aluminiowe w bardziej przystępnej cenie, oferując jednocześnie te same osiągi co gama karbonowa.

Dostępne modele:
Raze Carbon RR SL / Raze Carbon RR / Raze Carbon R / Raze R / Raze


Raze Carbon RR SL_Djpg

Rower na wyścigi XC z zawieszeniem  .


F-PODIUM DC / F-PODIUM / PODIUM
Maksymalna konkurencja, maksymalna intensywność i czysty cross country na hardtailu. Oto trzy serie Mondrakerów do wyścigów XC na rok 2023. F-Podium DC zwyciężył w pierwszych trzech wyścigach Pucharu Świata 2022, F-Podium jest przeznaczone dla rowerzystów, którzy chcą idealnej maszyny do treningu i rywalizacji w  wyścigach i podium dla jeźdźców poszukujących wyjątkowych i szybkich reakcji hardtaila.

Opatentowane technologie firmy Mondraker, takie jak orward Geometry, Stealth Air Full Carbon, Stealth Air Carbon i Zero Suspension System, czynią te modele wzorcami na międzynarodowych torach XC. Na rok 2023 w ofercie zaktualizowano kolory i specyfikacje, łącznie dostępnych jest 8 modeli.

Dostępne modele:
F-Podium DC RR / F-Podium DC R / F-Podium DC / F-Podium R / F-Podium / Podium RR SL / Podium R / Podium


_DSC9188_2jpg

XC PRO.
CHRONO CARBON / CHRONO DC / CHRONO
Gama 2023 XC PRO zarówno z włókna węglowego, jak i aluminium jest idealna dla rowerzystów, którzy chcą w pełni wykorzystać możliwości swoich rowerów podczas pedałowania, a jednocześnie zapewnić dodatkowy komfort na bardziej technicznych trasach. Oprócz modeli Chrono Carbon i Chrono z ich zaktualizowanymi kolorami i specyfikacjami, w tym sezonie Mondraker ma nową serię Chrono DC z widelcem o skoku 120 mm i oponami 2,4”. Bardziej agresywna koncepcja roweru w kategorii Down Country. Marka rozumie, że rower w tej kategorii powinien być bardziej sprawny i zapewniać więcej frajdy.

Dostępne modele:
Chrono Carbon RR / Chrono Carbon R / Chrono Carbon / Chrono DC R / Chrono DC / Chrono R / Chrono


_DSC9268jpg

e-MTB SUPER ENDURO.
LEVEL
Gama Level została powiększona na rok 2023 o nowy topowy model Level XR, który zostanie fabrycznie wyposażony w zawieszenie Öhlins, aby zachować kontrolę nad skokiem 180 mm z przodu i 170 mm z tyłu. Wszystkie 3 modele z tej serii są wyposażone w silnik Bosch Performance Line CX GEN4 BS3 i nowy bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania Mini Remote ze zintegrowanym kontrolerem systemu zainstalowanym w górnej rurze. Wszystko to pozwala kontrolować różne parametry podczas jazdy, a także mieć oko na stan baterii. Cała gama jest wyposażona w akumulator 750 Wh, idealny do wykonywania tylu podjazdów, ile chcesz, czy to na lokalnych torach, czy w parku rowerowym. Pozostałe modele Level RR i Level R zostały zaktualizowane zarówno pod względem kolorów, jak i specyfikacji.

Dostępne modele:
Level XR / Level RR / Level R


_DSC2137jpg

e-MTB ENDURO.
CRAFTY CARBON / CRAFTY / CHASER / ZMIERZCH
Cała gama Crafty, zarówno w wersji karbonowej, jak i aluminiowej, z akumulatorem 750 Wh (wszystkie modele, z wyjątkiem Chaser, który ma akumulator 625 Wh) jest wyposażona w najnowszą wersję inteligentnego systemu Bosch z ulepszeniami, takimi jak urządzenie kontrolera systemu zainstalowane w top tube lub bezprzewodowy Mini Remote, aby sterować trybami, stanem baterii oraz włączaniem i wyłączaniem zasilania. Rodzina Dusk debiutuje z nowymi silnikami Shimano na rok 2023. Zarówno EP801, jak i EP600 (EP6) oferują spektakularne osiągi. Dzięki momentowi obrotowemu 85 Nm i akumulatorom 720 Wh dostępny jest również przedłużacz 360 Wh (opcjonalnie), który pozwoli Ci cieszyć się nawet 1080 Wh dla jeszcze większego zasięgu. Oprócz nowych wersji, które właśnie opisaliśmy, wszystkie modele mają zaktualizowane kolory i specyfikacje na rok 2023.

Dostępne modele:
Crafty Carbon RR SL / Crafty Carbon XR / Crafty Carbon RR / Crafty Carbon R / Crafty XR / Crafty RR / Crafty R / Chaser R / Chaser / Dusk-R / Dusk

_DSC2148_2jpgSzlak e-MTB.
PRIME / THUNDRA
Gama elektrycznych rowerów górskich Trail oferuje, oprócz zaktualizowanych kolorów i specyfikacji, nowy sterownik systemu Bosch i bezprzewodowe sterowanie Mini Remote wraz z baterią 750 Wh dla modelu Prime R; podczas gdy Thundra integruje nowy silnik Shimano EP600 z akumulatorem 720 Wh. Wszystkie modele mają aluminiowe ramy i są wyposażone w widelce o skoku 120 mm.

Dostępne modele:
Prime R / Prime / Thundra

Thundra_Djpg

e-MTB URBAN CROSS.
CHASER X / PRIME X / THUNDRA X
Gama Urban Cross obejmuje teraz nowy super wszechstronny model z pełnym zawieszeniem: Chaser w wersjach RX i X. Najwyższy model RX ma akumulator 750 Wh i wszystkie zalety najnowszej wersji systemu Bosch Smart, z kontrolerem systemu zintegrowanym w górnej rurze i bezprzewodowym pilotem zdalnego sterowania Mini Remote. Zarówno Prime RX, jak i Chaser RX zostały zaktualizowane o Bosch Smart System w najnowszej wersji.

Model Thundra X integruje nowy silnik Shimano EP600 z akumulatorem 720 Wh. Wszystkie kolory i specyfikacje zostały zaktualizowane na rok 2023

Dostępne modele:
Chaser RX / Chaser X / Prime X / Thundra XThundra X_Djpg

DZIECI I MŁODZIEŻ.
FACTOR / LEADER
Gama Mondrakers dla najmłodszych została utrzymana na rok 2023, a kolory i specyfikacje zostały zaktualizowane, zachowując modele Factor 26 z podwójnym zawieszeniem ze 120 mm skoku zarówno z przodu, jak i z tyłu oraz Factor 24 ze 100 mm skoku z przodu i z tyłu. Oba modele korzystają, podobnie jak pozostałe modele Mondraker z pełnym zawieszeniem, z ekskluzywnego systemu Zero Suspension.

Gama sztywnych kół Leader nadal oferuje szeroki zakres średnic kół 16”, 20”, 24” i 26” w jednym rozmiarze ramy dla każdego.

Dostępne modele:
Factor 26 / Factor 24 / Leader 26 / Leader 24 / Leader 20 / Leader 16

Factor 24_Djpg

e-DZIECI I MŁODZIEŻ.
F-PLAY / PLAY / GROMMY
Jedna z serii, która odzwierciedla całą technologię Mondrakers skoncentrowaną w zmniejszonym formacie i z całą wydajnością, jakiej można oczekiwać od e-roweru dla najmłodszych rowerzystów. Asortyment pozostaje taki sam, jak w 2022 r., z zaktualizowanymi kolorami i specyfikacjami, z dwoma modelami z pełnym zawieszeniem z kołami o średnicy 26” i 24” (F-Play), trzema modelami sztywnymi z kołami o rozmiarach 20”, 24” i 26” (Play) oraz Grommy w kołach o średnicy 12” i 16”.

Zarówno modele F-Play, jak i Play mają system silnika Mahle-Ebikemotion X-35 w połączeniu z wewnętrzną baterią 250 Wh.

Dostępne modele:
F-Play 26 / F-Play 24 / Play 26 / Play 24 / Play 20 / Grommy 16 / Grommy 12F-Play 26_Djpg