Ubezpieczenie Roweru / Rowerzysty w Stajni Rowerowej

Ubezpieczenie roweru nie jest obowiązkowe. Warto je jednak mieć, aby chronić siebie i innych uczestników ruchu drogowego oraz sam rower. A dodatkowo, jeśli rower jest cenny, warto ubezpieczyć go również na wypadek kradzieży. Wielu z naszych klientów pyta o ubezpieczenie swojego roweru, dlatego też Stajnia Rowerowa świadczy dla Was takie usługi za pośrednictwem PZU i ich programu dla rowerzystów "PZU BEZPIECZNIE ROWEREM".

W ramach ubezpieczenia nasi klienci mogą skorzystać z różnych form ochrony: 

NNW, czyli podstawowe ubezpieczenie rowerzysty

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) przyda się każdemu, kto jeździ rowerem. Dotyczy to także osób, które nie są właścicielem roweru, ale korzystają np. z wypożyczalni na wakacjach czy rowerów miejskich. W razie nieszczęśliwego wypadku ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego. Szczegółowy zakres ochrony i wysokość sum ubezpieczenia różnią się w zależności od wybranego ubezpieczyciela, dlatego warto porównać różne oferty i wybrać najlepszą dla siebie. Warto np. wiedzieć, że oferta Ubezpieczenie dla Rowerzystów w PZU (czyli PZU Rowerzysta) obejmuje wraz z ubezpieczeniem podstawowym NNW obowiązującym w Polsce i za granicą również pakiet assistance (tylko na terenie RP), a w nim zorganizowanie i opłacenie m.in. pomocy medycznej i rehabilitacji, czy nawet zrobienie zakupów i opiekę nad dziećmi. Podstawowe ubezpieczenie NNW można też rozszerzać w miarę indywidualnych potrzeb, np. o ochronę w przypadku uprawiania sportów rowerowych uważanych za niebezpieczne (m.in. kolarstwo górskie, downhill).


OC dla rowerzysty i ubezpieczenie casco roweru

Rowerzyści mogą wykupić dobrowolne ubezpieczenia OC i casco. OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej działa w sytuacji, gdy kierujący rowerem wyrządzi krzywdę innemu uczestnikowi ruchu drogowego lub zniszczy jego mienie (np.: urwie lusterko, zarysuje karoserię). W takim przypadku za szkodę nie musi płacić rowerzysta – robi to za niego ubezpieczyciel.
Casco jest z kolei ochroną na wypadek zniszczenia własnego roweru. Obejmuje zazwyczaj takie sytuacje jak:

• uszkodzenie wyposażenia stałego roweru,

• zniszczenie roweru wskutek zdarzenia losowego (np. uderzenia pioruna, huraganu) lub podczas akcji ratowniczej związanej z tym zdarzeniem,

• zrabowanie, czyli odebranie roweru siłą.


Ubezpieczenie od kradzieży roweru

W ramach ubezpieczenia casco można również ubezpieczyć rower od kradzieży. Jest to zazwyczaj opcja dodatkowo płatna, a ubezpieczyciel może wskazać rodzaj i sposoby zabezpieczeń lub określić miejsce przechowywania jednośladu. Przed podpisaniem umowy warto poznać zapisy ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU), gdzie można znaleźć szczegółowe informacje na ten temat.  


Ile kosztuje ubezpieczenie roweru

Dokładne koszty ubezpieczenia rowerowego zależą od wielu czynników, takich jak: wartość roweru, wysokość sumy ubezpieczenia w polisie NNW, wybrane opcje dodatkowe, rozszerzenia i okres ubezpieczenia. W przypadku rozszerzenia ubezpieczenia PZU Rowerzysta o sporty wysokiego ryzyka należy liczyć się z większa składką. O szczegóły spytaj w naszym sklepie stacjonarnym.

Więcej informacji o programie znajdziecie w ulotce: Kliknij tu :), a poniżej znajdziecie bezpośredni link link do formularza ubezpieczeniowego.

ubezpieczenie_ppng