Witaj Szkoło ! - Warto pomyśleć o rowerze dla ucznia.

Wrzesień to początek roku szkolnego koniec wakacji wielu z rodziców staje przed dylematem czy puścić swoją pociechę do szkoły na rowerze .

Rower to bardzo dobra i zdrowy środek transportu . Zamiast autobusem, dziecko może samodzielnie dojechać do szkoły na rowerze. Wystarczy wybrać niezawodny sprzęt z odpowiednim wyposażeniem. Jazda na rowerze to codzienna porcja aktywności, której dzieci potrzebują, aby budować odporność i ogólną sprawność.DSC_5669-photo-Bartek-Wolinski-wolisphoto-1-1536x1024-1jpg

Dobrze dotleniony mózg lepiej przyswaja wiedzę, a po lekcjach dziecko chętnie wsiądzie na rower, żeby się rozruszać. Podstawowe pytanie brzmi-od jakiego wieku dziecko może samo dojeżdżać do szkoły na rowerze? Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, dziecko samodzielnie może poruszać się na rowerze po drogach publicznych od 10. roku życia. Zbiega się to niemal dokładnie z kursem i egzaminem na kartę rowerową. Rodzice młodszych dzieci mogą wspólnie z nimi dojeżdżać do szkoły rowerem.


Kolejne Pytanie brzmi jaki rower wybrać dla naszej pociechy ? Przede wszystkim taki, na jakim będzie czuł się bezpiecznie i pewnie. Skupimy naszą uwagę na dzieciach od 10 roku życia, ponieważ często w tym wieku kupujemy rower na dłuższy czas oraz to czas gdzie jak już wspomnieliśmy, nasza pociecha może zgodnie z przepisami do szkoły podróżować sama. 10-latkowie najczęściej mierzą ok 110 - 130 cm wzrostu, dlatego potrzebują roweru na kołach 24’’ lub 26 "/27,5 " (szereg producentów rezygnuję z rowerów z kołami 26" zastępując je właśnie 27,5 " modelami w obu przypadkach mowa o najmniejszej ramie tj. XXS lub XS, gdy nasza pociecha mierzy ok 150 cm. Oczywiście najlepszym pomysłem jest wizyta w sklepie i przymierzenie różnych rozmiarów . Rowery górskie to najczęściej wybierane rowery juniorskie dla chłopców. W stajni rowerowej znajdziecie Państwo wiele modeli 24 " jak również 26" 27,5 " takich marek jak Lapierre ,Kross , Amulet, Giant, Orbea, oraz Focus rowery tych marek to młodzieżowe górale, który nie tylko świetnie wyglądają, ale są wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz sprzedawane są w różnych modelach tym samy z różnymi grupami osprzętowymi . W Stajni Rowerowej każdy miłośnik dwóch kółek znajdzie coś dla siebie i to w najbliższej okolicy Warszawy . 
https://skleprowerowywarszawa.pl/pl/c/MTB/53Jak_wybrac_rower_dla_dziewiciolatka_maxijpg

Dla dziewczynek w tym wieku mamy dwie propozycje. Są to juniorskie rowery górskie, które zazwyczaj od modeli chłopięcych różnią się malowaniem i lekko obniżoną linią górnej rury. Rowery te świetnie sprawdzi się zarówno podczas dojazdów do szkoły, jak i podczas rodzinnych wycieczkach za miasto. Druga propozycja roweru dla 10-latki to urocze damki produkowane przez firmę Kross lub LIV. Gdy rower już został wybrany, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo . Zacznijmy od obowiązkowego wyposażenia roweru, który może zostać dopuszczony do ruchu. Oświetlenie rowerowe z przodu biała lampka a czerwona z tyłu, które musi być widoczne dla innych uczestników ruchu z odległości 150 metrów. Sygnał dźwiękowy ( dzwonek rowerowy ) Sprawdzany może być również stan techniczny roweru a dokładnie hamulce warto zatem odwiedzić serwis w Stajni Rowerowej . Powyżej wymienione elementy są obowiązkowe, ale choć jak na razie jest nie obowiązkowy, tak koniecznym dla pełnego bezpieczeństwa jest kask, warto wyrabiać dobre nawyki, wśród swoich pociech od najmłodszych lat a co najważniejsze kask rowerowy chroni przed bardzo poważnymi urazami, a nawet przed śmiercią . DSC_5813-photo-Bartek-Wolinski-wolisphoto-2-1536x1024-1jpgDodatkowym rozwiązaniem dla uczniów chcących dojeżdżać rowerem do szkoły są sakwy i torby dzięki nim w wygodny i bezpieczny sposób, dziecko może przewozić nielekkie książki . Najwygodniejsze są takie, które są sakwami, jak i plecakami dostępne w Stajni Rowerowej od firmy Basil sprawdza się idealnie .  torbabasil-miles-tarpaulin-hook-on-czarno-pomaranczowa-1jpg

Zapraszamy do Stajni Rowerowej mieszczącej się w podwarszawskim Latchorzewie profesjonalni sprzedawcy pomogą Ci w doborze roweru oraz akcesoria do niego.