Zbiórka dla rodziny Tomka i poszkodowanych pod Tarczynem oraz ustawka

Jak część z Was wie z różnego rodzaju mediów, w minioną środę wydarzyła się kolejna wielka tragedia z udziałem 14 kolarzy. Nie mieli oni szans w zderzeniu z pojazdem, którego kierowca z premedytacją uciekł z miejsca zdarzenia. Niestety, pomimo akcji reanimacyjnej Tomek, jeden z kolarzy jadących w peletonie, nie przeżył.

Tragedia taka jak ta jest straszna tym bardziej, że spotykamy się z Wami, osobami kochającymi jazdę na rowerze, na co dzień. Dla części z Was to wielka pasja, dla innych – spędzanie czasu w gronie najbliższych. Jeszcze inni, jak chłopaki z naszego klubu, trenują, aby brać udział w zawodach. Niestety jak widać, nie zawsze jest to bezpieczne.

Grupa życzliwych ludzi stworzyła zbiórkę na rzecz rodziny tragicznie zmarłego rowerzysty oraz części pozostałych pokrzywdzonych, którzy będą wymagać kosztownej rehabilitacji. I z naszego miejsca prosimy o wsparcie ich w tych trudnych chwilach symbolicznym datkiem.

Łączymy się w bólu z rodzinami kolarzy poszkodowanych w środowym wypadku i apelujemy do nas wszystkich – kolarzy, rowerzystów oraz osób, które rower omijają z daleka: szanujmy swoje życie i siebie nawzajem. Często do wielkiej tragedii niewiele potrzeba, a czasu nie da się cofnąć.

Zbiórkę znajdziecie tutaj.Ponadto grupa SzoSza - Szosowe Szaleństwo organizuje ustawkę rowerową w celu uczczenia pamięci Tomka. Wydarzenie będzie częścią akcji “STOP Agresji na drodze”. Oryginalnie miało się ono odbyć 25 maja (tego samego dnia co pogrzeb Tomka), ale ze względu na złe warunki pogodowe zostało przełożone na czerwiec. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku. Zachęcamy do śledzenia.

ustawkajpg